Ogłoszenia na niedzielę - 14 marca 2021 r.

Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu - 14 marca 2021 roku

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Leatare (radości).

2. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym w poniedziałek na godz. 19:00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17:00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. W czasie trwania adoracji można skorzystać z sakr. pokuty.

4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia rozpoczyna się ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Rodziny Amoris Laetitia. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:15 dla dzieci i po wieczornej Mszy świętej ok. godz. 18:30 dla dorosłych
- Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00

6. Pierwsza zbiórka dla kandydatów na ministranta odbędzie się 20 marca o godz. 11:00, chłopców zainteresowanych służbą przy ołtarzu zachęcamy do zgłaszania się do zakrystii.

7. W sklepiku dostępne są świece wielkanocne Caritas.

8. Prosimy wiernych o przynoszenie borówek, bukszpanu, bazi, zielonych gałązek, itp. do wykonania palemek na Niedzielę Palmową. Można je składać w kruchcie kościoła lub przy wejściu na plebanię.

9. Zapraszamy do wspólnego projektu przygotowania ozdób choinkowych do naszego kościoła na Boże Narodzenie. Poszukujemy osób znających się szydełkowaniu i do pomocy przy blokowaniu, tj. krochmaleniu tych ozdób. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

12. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj