Grupy i wspólnoty parafialne

Czciciele Szkaplerza

Szkaplerz Karmelitański
Sługa Boży Jan Paweł II - " Niech wszyscy noszący Szkaplerz Święty, który jest jak gdyby pamiątką otrzymaną od Matki Bożej widzą w nim oznakę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi"
W naszym kościele Msza św. w intencji czcicieli Szkaplerza Świętego w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1800.

 

Co to jest Szkaplerz?

Czym jest nabożeństwo Szkaplerza  Świętego?
Jest wewnętrznym aktem poświęcenia siebie Maryi i Jej Niepokalanemu Sercu oraz całkowitym oddaniem się na Jej służbę. Nałożona podczas tego oddania Szata łaski - Szkaplerz Święty jest zewnętrznym znakiem tego oddania.

Do czego zobowiązujemy się przyjmując Szkaplerz Święty?

Czy wystarczy nosić Szkaplerz, aby byc zbawionym?

Na te i inne pytania wkrótce otrzymacie odpowiedź.

MODLITWA
Niepokalana dziewico, Królowo i Matko Szkaplerza Świętego. Ty, okiem specjalnej opieki patrzysz na każdego, kto odziany jest Twą szatą - Szkaplerzem Świętym, spojrzyj i na nas łaskawie i okryj nas płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Wspomóż naszą słabość swoją potęgą, oświecaj swą mądrością ciemności naszego serca; pomnażaj w nas wiarę, nadzieję i miłość. Racz ozdobić nasze dusze takimi cnotami oraz łaskami, aby zawsze były drogie Twojemu Synowi, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.