Grupy i wspólnoty parafialne

Schola dziecięca

Kto śpiewa w kościele, modli się podwójnie.

Niedziela, msza święta, godzina 11:30. Rozbrzmiewa dźwięk gitary i głośny, radosny śpiew. To schola dziecięca. Na pewno znacie nas właśnie ze mszy, ale mało kto wie, co dzieje się w naszym zespole poza niedzielnym śpiewaniem.


Nasza schola istnieje od wiosny 2007 roku.
Od początku czuwa nad nami Pan Adam Pietrzak.
Jest to z jego strony ciężka praca (wszak stworzyć taki zespół nie jest rzeczą łatwą). Wkłada on w scholę przede wszystkim dużo serca, sił i talentu.

W czasie mszy widać jednak tylko owoce naszej pracy, a przecież najpierw trzeba włożyć sporo wysiłku w ćwiczenia i próby. Co niedziela o godz. 10.00, czyli jak dla dzieci raczej wcześnie, schola zbiera się na plebanii, by rozśpiewać swoje gardła i przygotować piosenki do mszy.

Schola jest to przede wszystkim sposób na nasze zbliżenie się do Boga i Kościoła. Staramy się brać udział w różnych uroczystościach parafialnych.

Wspólne śpiewanie bardzo nas do siebie zbliżyło, zaprzyjaźniliśmy się, wielu z nas wyjeżdża na parafialne obozy rekolekcyjne w wakacje i ferie zimowe. Nasze wyjazdy są również okazją do nauki nowych piosenek, które potem śpiewamy na mszach świętych.

Zapraszamy w imieniu całego zespołu do wspólnego uczestniczenia we mszy świętej i śpiewie w każdą niedzielę o 11:30.
Natomiast zainteresowane i ładnie śpiewające dzieci zapraszamy na próby.


Nasza próba: