• Start
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Świąteczne życzenia duszpasterzy na Boże Narodzenie 2012 roku

Świąteczne życzenia duszpasterzy na Boże Narodzenie 2012 roku

Księga Mądrości:
"Gdy głęboka cisza zalegała wszystko, a noc w swoim biegu dosięgała połowy, wszechmocne Twe słowo z nieba, z królewskiej stolicy (...) zstąpiło na ziemię"

(18,14-16)

Życzenia z okazji obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego przychodzi mi składać w ogłoszonym przez Ojca Świętego Benedykta - Roku Wiary. Ten czas służy wszystkim nam do odkrycia na nowo wartości i znaczenia życia w komunii z Bogiem oraz nieodzowności Kościoła, który będąc realizacją Królestwa Bożego na ziemi jest wspólnotą wierzących i dla wierzących. Kościół jest moim „domem” tzn. jest środowiskiem budowania więzi z Panem Jezusem, a przez to ciągle wzywa do wznoszenia się ponad to, co przyziemne, krótkowzroczne i egoistyczne. Jeden z największym teologów XX wieku- Karl Rahner, mówił o Kościele, że jest podobny do starszej pani z wieloma zmarszczkami. Ale jest to moja matka, a matki się nie uderza.

 

Te rodzinne Święta są czasem, w którym razem idziemy do kościoła, zasiadamy do jednego stołu, dużo ze sobą  rozmawiamy, odwiedzamy bliskich sercu – niech to wszystko wypływa z tej świadomości, że Bóg naprawdę zamieszkał pośród nas i pragnie byśmy pamiętając o tym, byli dla siebie braćmi i siostrami. Wtedy Ewangelia stanie się w życiu każdego człowieka Księgą życia i Dobrą Nowiną. Oby wszyscy mogli doświadczyć przemieniającej mocy tych Świąt Bożego Narodzenia i oby, jak powszechnie tęsknimy, pozostało to doświadczenie wiary na długi czas w naszych sercach i życiu.
ks. Witold Gajda, proboszcz
ks. Dariusz Rosłon
ks. Marcin Mackiewicz
ks. kan. Jan Gastołek