Majówka na Podlasiu

W sobotę, 16 maja dzieci i młodzież z naszej parafii udały się na wyjątkową majówkę. Celem naszej podróży było piękne Podlasie. Wyjechaliśmy już o godz. 6.00 rano. Pierwszym etapem naszej wyprawy było Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

 
Musieliśmy pokonać prawie 300 kilometrów. Samo sanktuarium mieści się przy granicy z Białorusią. W Kodniu ojcowie oblaci zapoznali nas z historią tego miejsca. O godz. 10.30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji wszystkich pielgrzymów. Po Eucharystii udaliśmy się na Kalwarię Kodeńską oraz do Ogrodu Zielnego Matki Bożej. Był również czas na dobrą zabawę.

Z Kodnia pojechaliśmy do Janowa Podlaskiego, gdzie zwiedzaliśmy jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych stadnin koni w Polsce. Znajduje się tam ponad 500 koni! Dzieciom najbardziej podobała się wizyta w stajni, w której znajdowały się klacze z małymi źrebiętami.


Ostatnim etapem naszej eskapady była wizyta na działce naszych parafian – Państwa Danusi i Jacka Niedbałków. Jest to malownicze miejsce, w którym można zasmakować głębokiej ciszy i soczystej zieleni. Jednym słowem mówiąc – cudowne Podlasie! Gospodarze przygotowali dla nas pyszny obiad oraz ognisko. Był również czas na zabawy integracyjne w pobliskim lesie, które prowadzili nasi lektorzy: Paweł Bodzon i Marcin Dominiczak. Mimo, iż zaczął padać deszcz z dziecięcych twarzy nie zniknął uśmiech.
Naszą wizytę zakończyliśmy wspólną modlitwą przy figurze Matki Bożej. Droga powrotna upływała nam na śpiewie, rozmowach i suszeniu ubrań. Do domu wróciliśmy o godz. 21.00. Mamy nadzieję, że już wkrótce wyruszymy na kolejną wyprawę.autor: xDR