1. Dziś przeżywamy 18 niedzielę zwykłą.
2. W najbliższą środę przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godzinie 07.00 i 18.00.
3. Czwartek to I czwartek miesiąca. Na Mszy św. modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne.
4. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Vianneya - prezbitera, w piątek wspomnienie św. Dominika – prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża - dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
5. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do św. Charbela. Po nowennie możliwość ucałowania relikwii św. Charbela i namaszczenie Jego olejem. Intencje można składać do zakrystii.
6. We środę o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej (intencje można składać w zakrystii bądź wrzucać do puszki, która znajduje się przy bocznej kaplicy).
7. Pragniemy 19 września tego roku wspólnie rozpocząć modlitwę – nowennę pompejańską rodziców w intencji dzieci, które się zagubiły i te które porzuciły wiarę. Szczególnie zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków, a także każdą osobę, która chce objąć swoją modlitwą kogoś bliskiego. Każda osoba będzie modlić się co najmniej jedną, tą samą tajemnicą różańca przez cały okres trwania nowenny tj. 54 dni. Nowennę rozpoczniemy i zakończymy modlitwą uwielbienia. 19 września - msza o godz. 18:00 i modlitwa uwielbienia przed rozpoczęciem nowenny. 13 listopada - msza o godz. 18:00 i modlitwa uwielbienia dziękczynna we wspomnienie Matki Bożej Pompejańskiej.Zgłoszenia można składać w zakrystii.bądź u P. Renaty Gałązki nr tel.505 165 260. Zapraszamy do zapisów oraz informowania i zachęcania swoich znajomych i sąsiadów do wspólnej modlitwy.
8. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w pielgrzymkach, które w tym tygodniu wyruszą z Warszawy na Jasną Górę.
9. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Prosimy wpisywać się do księgi trzeźwości i swoją abstynencję ofiarować w intencji Ojczyzny. Księga jest wyłożona od 1 sierpnia przy ołtarzu Matki Bożej Dobrej Rady.
10. W najbliższym czasie pragniemy rozpocząć budowę dachu przed wejściem do kościoła według tego projektu, który jest wystawiony w kruchcie kościoła. Chcemy to zrobić względów praktycznych, ale też i estetycznych. Koszt jego wykonania wynosi 85 tys. zł. Rada ekonomiczna podjęła decyzję o zbiórce ofiar na ten cel. Zachęcamy i prosimy tych, którym wygląd ale także i dobro naszej parafii leży na sercu o ofiary na ten cel. Dziękujemy tym, którzy już złożyli swoją ofiarę na ten cel. Bóg Zapłać.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
12. Informujemy, że 21 września na terenie naszej Parafii organizowany będzie Miedzeszyński Piknik odzinny Pożegnanie lata 2025. Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Miedzeszyn oraz Parafia. Serdecznie zapraszamy osoby chętne do współpracy przy organizacji zwłaszcza wspólnoty parafialne. Również zapraszamy osoby, które chcą zaprezentować swoje umiejętności i talenty oraz do obsługi przy stoiskach. Szukamy również sponsorów do loterii. Zgłoszenia prosimy kierować do P. Małgorzaty Słomkowskiej nr tel. 509 765 010.
13. Na czas wakacji proponujemy naszym wiernym wezwanie: Postaraj się jeden tydzień podczas wakacji: uczestniczyć w codziennej Mszy św. lub codziennie przez 15 minut adorować Najświętszy Sakrament lub przez tydzień codziennie choć na chwilę nawiedzić Najśw. Sakrament. Udającym się na wypoczynek życzymy dobrej pogody, roztropnego spędzania czasu wolnego oraz wewnętrznego ubogacenia i Bożej opieki. Pracującym i oczekującym na urlop – cierpliwości.
UL. SZAFIROWA 58
04-954 WARSZAWA
Telefon: +48 22 872 05 83
Tel. komórkowy: +48 888 404 250
59 1020 1127 0000 1302 0254 1456
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.