32 niedziela zwykła 9 listopada 2008r.

1. W dniu dzisiejszym cały Kościół wspomina rocznicę poświęcenia kościoła biskupa Rzymu i pasterza całej wspólnoty chrześcijańskiej – Bazyli Laterańskiej.
Historia Bazyliki na Lateranie sięga 324 r., kiedy to papież Sylwester I konsekrował ją ku czci Chrystusa Zbawiciela. Drugim, a obecnie pierwszym patronem bazyliki jest św. Jan Chrzciciel, a trzecim patronem jest św. Jan Apostoł i Ewangelista. Na frontowej ścianie widnieje napis: Omnium Urbis et Orbis Ecclesiarum Mater et Caput – Matka i Głowa wszystkich kościołów miasta i świata. Niech to święto pobudzi nas do większego umiłowania Kościoła, do szacunku wobec tego, co święte i poświęcone, a nade wszystko pozwoli zobaczyć, odkryć i zrozumieć, że nie ma Kościoła bez Chrystusa i nie ma Chrystusa i wiary w Niego bez Kościoła. "Bóg mieszka we wnętrzu swojego Kościoła".

2. Dzieci Legionu Maryi zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.30 na spotkanie do sali w domu parafialnym, a na 19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu J.C. Hopa Project w duchu zamyślenia listopadowego.

3. Zbliża się dzień 11 listopada, w którym obchodzić będziemy 90 rocznicę Odrodzenia Polski. W Święto Niepodległości będziemy dziękować Bogu za Polskę, modlić za tych, którzy dla sprawy wolności Ojczyzny złożyli ofiarę ze swego życia i prosić Boga o błogosławieństwo dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, i dla wszystkich jej obywateli. Msze św. we wtorek o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. W środę obchodzi dzień imienin proboszcz parafii ks. Witold Gajda. Zapraszamy do udziału w nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki i Mszy św. w jego intencji o g. 18.00.

5. Msza św. imieninowa w intencji wszystkich solenizantów miesiąca listopada zostanie odprawiona 30 listopada o godz. 10.00.

6. Parafia organizuje wyjazd zimowy dla dzieci Zawoi. Zostało kilka miejsc. Karty wraz z zaliczką 130 zł prosimy oddawać do końca listopada.

7. Za tydzień o godz. 15.3o Msza św. dla dzieci klas drugich i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Przypominamy jak zwykle o prasie katolickiej i zachęcamy do jej czytania.

9. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w minionym tygodniu przekazali ofiary na budowę kościoła przy okazji roznoszenia opłatków. Wszyscy, z którymi nie udało się spotkać będą mogli otrzymać opłatek w zakrystii kościoła. W najbliższym tygodniu pragnie dotrzeć, od godz. 10.00:
środa – ul. Tawułkowa, Sulęcińska, Nenufarów, Zespołowa, piątek – ul. Rozmarynu i Zasadowa, sobota – ul. Brodnicka, Prasowa, Tuberozy. Dziękujemy za życzliwość.

10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace w kościele, złożone w minionym tygodniu .

11. Od kilku dni funkcję kościelnego w naszej parafii sprawuje pan inż. Jerzy Rokicki, którego serdecznie witamy i życzymy, aby to doświadczenie było mu pomocą i radością w dalszym życiu oraz pomogło coraz pełniej odnajdywać się w Bogu. Tym samym dziękujemy panu Januszowi Kazańczukowi, który przez ostatnie 2 lata z małą przerwą zawsze był do dyspozycji, ufając, że będzie dalej pomagał i służył Kościołowi.