31 niedziela zwykła 2 listopada 2008r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; o godz. 13.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych, a o godz. 16.30 spotkanie w domu parafialnym, o godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie można zyskać odpust zupełny, by ofiarować go za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wyznania wiary i modlitwy za zmarłych.

3. Przyjmujemy jeszcze na wypominki: całoroczne, czytane w każdą niedzielę przed sumą, rocznicowe – jako Mszę św. raz w miesiącu, i jednorazowe - modlitwy zanoszone w kościele podczas nabożeństw jeszcze dzisiaj.

4. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Szkaplerza świętego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w mszach świętych w intencji o powołania kapłańskie i zakonne, jak również do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę ksiądz uda się do chorych z Komunią Świętą, o godz. 18 modlić się będziemy w intencji wszystkich ofiarodawców naszego kościoła, będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.oo, a na godz. 19.00 zapraszamy na katechezę chrzcielną tych, którzy w najbliższym czasie pragną ochrzcić dziecko, bądź być rodzicami chrzestnymi.

7. Parafia organizuje wyjazd zimowy dla dzieci powyżej II klasy szkoły podstawowej w drugim tygodniu ferii zimowych do Zawoi. Zostało jeszcze kilka miejsc. Karty wraz z zaliczką 130 zł prosimy oddać do końca listopada.

8. Za tydzień, z racji długiego weekendu, nie będzie Mszy św. dla dzieci klas II. Jest przełożona o tydzień. Na przygotowanie do I Komunii św. zapraszamy więc 16 listopada na godz. 15.30.

9. Przypominamy o prasie katolickiej i zachęcamy do jej czytania.

10. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w minionym tygodniu przekazali ofiary na budowę kościoła przy okazji roznoszenia opłatków. Wszyscy, z którymi nie udało się spotkać będą mogli otrzymać opłatek w zakrystii kościoła. W najbliższym tygodniu pragnie dotrzeć, od godz. 10.00:
poniedziałek – Majerankowa, Nagłowicka, Orchidei, Rejowiecka, Lewkonii
wtorek – Przewodowa cała ul., środa – Mozaikowa, Jałowcowa, Iglasta
czwartek – Deptak, Wzorzysta, Ciepielowska i Jagienki, piątek – Derkaczy, Malczycka, sobota - Włókiennicza i Halna. Plan jest wywieszony w gablocie, przy kaplicy i na drzwiach przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za życzliwość.

11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace w kościele, złożone w minionym tygodniu .

12. Za tydzień, w niedzielę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej