30 niedziela zwykła 26 października 2008 roku

1. Dzisiaj 30 niedziela zwykła „Niech się weseli serce szukających Pana” – głosi antyfona na wejście dzisiejszej Mszy świętej; oby udział w niej sprawił, że ci, którzy się z nami spotkają, doświadczą, że Bóg jest miłością.

2. We wtorek, 28 października czcimy w liturgii świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Na Chrzcie świętym i nasze imiona padły z ust Boga. I my powinniśmy pójść za Jezusem i całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Św. Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Może warto powierzyć mu swoje problemy?

3. W środę Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza seniorów na pieszą wycieczkę po Warszawie. Bezpłatne przejazdy i wstęp do Pałacu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady o godz. 18.00.

4. Ostatni tydzień wspólnej modlitwy różańcowej – codziennie o godz. 1715. Dzieci zapraszamy we wtorek, środę i piątek – godz. 17.15. Przypominamy o dodatkowym, wspólnym różańcu dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 19.30.

5. W sobotę, 1 listopada ( pierwszą miesiąca ) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo za wiernych zmarłych, szczególnie polecanych w naszych modlitwach wypominkowych. W tym dniu uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

6. W tych dniach listopadowych pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy a zwłaszcza dar Ofiary Mszy św. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobach znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

7. Przyjmujemy na wypominki: całoroczne, czytane w każdą niedzielę przed sumą, rocznicowe – jako Mszę św. raz w miesiącu, i jednorazowe - modlitwy zanoszone w kościele podczas nabożeństw 1 i 2 listopada.

8. Parafia organizuje wyjazd zimowy dla dzieci powyżej II klasy szkoły podstawowej w drugim tygodniu ferii zimowych do Zawoi. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt 630 zł. Karty uczestnictwa i zapisy po każdej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.

9. Przypominamy o prasie katolickiej i zachęcamy do jej czytania.

10. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w minionym tygodniu przekazali ofiary na budowę kościoła przy okazji roznoszenia opłatków. Wszyscy, z którymi nie udało się spotkać będą mogli otrzymać opłatek w zakrystii kościoła. W najbliższym tygodniu pragnie dotrzeć, od godz. 10.00:
poniedziałek – ul. Truskolaska, Sarny, Sztygarów, Średnia, Zabrzańska, Radłowa, Bonisławska, Umowna
wtorek – ul. Derwida, Chryzantemy, Barcewicza, środa – Lokalna, Arniki, Wolna, Dusznicka, Bystrzycka
czwartek – Ciekawa, Lubuska, Macierzanki, Garncarska, Szachowa, Pasażerska, piątek – Szafirowa, Drozdowa. Plan jest wywieszony w gablocie, przy kaplicy i na drzwiach przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za życzliwość.

11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace w kościele, złożone w minionym tygodniu