26 niedziela zwykła

1. „Świętość, która jest normalnością… Miłosierdzie Boże zwycięży” – słowa nowego błogosławionego Kościoła, ks. Michała Sopoćki; dzisiaj w Białymstoku beatyfikacja. Przypominamy o „Niedzieli” i „Idziemy”, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

2. Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii po wpisy do „Pawełków”.

3. Dzisiaj wznawia swą działalność dziecięcy Legion Maryi, połączony z grupą Bielanek. Na spotkania zapraszamy dziewczynki i chłopców po Mszy św. o godz. 11.30, przed budynek domu parafialnego.

4. Od środy rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej, do której tak gorąco w Fatimie wzywała Matka Boża. Dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w wtorki, środy i piątki(dzieci-wpisy do Pawełków), Kółka Różańcowe włączają się w modlitwę w czwartki, a Legion Maryi w poniedziałki i soboty. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1715. UWAGA!!! Piątek na godz. 19.30 zapraszamy młodzież i osoby pracujące.

5. Młodzież rocznika 93 i starsza rozpocznie przygotowanie do Bierzmowania za rok – we wrześniu 2009r. Spotkanie kończące przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania odbędzie się 2 października w czwartek po Mszy Świętej wieczornej, którą ofiarujemy z racji pierwszego czwartku miesiąca w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.

6. Młodzież, która chciałaby śpiewać w naszej scholii parafialnej serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca października; Msze św. o godz. 700 i 1800 – zachęcamy wszystkich do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. Szczególnie zapraszamy dzieci; te, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. i inne, aby praktykowały dalej „pierwsze piątki”. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Błogosławieństwo Eucharystyczne.

8. W Pierwszą Sobotę miesiąca października oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 800 – odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o adresy tych, którzy pragnęliby pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św. a z powodu choroby czy słabości nie mogą dotrzeć do kościoła. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w ten szczególny wieczór czuwać z Chrystusem.

W pierwszą sobotę każdego miesiąca po Mszy Świętej wieczornej będą odbywały się katechezy przedchrzcielne dla rodziców dziecka i naszych Parafian, którzy zamierzają być rodzicami chrzestnymi. Celem katechezy jest przybliżenie zagadnień związanych z sakramentem chrztu oraz wychowaniem chrześcijańskim dziecka. Uczestnicy zapoznają się również z formą i treścią liturgii chrzcielnej. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają ochrzcić dziecko, lub dostąpią godności rodziców chrzestnych (nasi Parafianie) zapraszamy na spotkanie 4 października o godz. 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że chrzty w naszej parafii odbywają się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13.00.

W sobotę 4 października zostanie rozegrany turniej piłkarski między ministrantami z okolicznych parafii. W turnieju biorą udział również nasi chłopcy. Wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie do parafii w Falenicy na godz. 8.30.

9. W niedzielę, 12 października Kościół w Polsce będzie obchodził VIII Dzień Papieski. Z tej okazji w naszej parafii ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci na najpiękniejszy „Portret Jana Pawła II”. Prace należy podpisać podając swoje imię, nazwisko i wiek. Portrety będą zbierane w najbliższą niedzielę 5 października. Rozwiązanie konkursu w Dniu Papieskim po Mszy Świętej o godz. 11.30

10. Składamy podziękowanie za ofiary na kościół. Zostały zakończone prace tynkarskie sklepienia kościoła, w tym tygodniu rozpoczynamy tynkowanie ścian. Bardzo dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu pomagali przy rusztowaniach, jak również panom: Mirosławowi Wodzińskiemu i Bartłomiejowi Wesołowskiemu za wykonanie dwóch sal w domu parafialnym. Tym, którzy dysponują w poniedziałek czasem od g. 16.00 zapraszamy do pomocy przy rusztowaniach.