XXII niedziela zwykła 31 sierpnia 2008r.

1. Dziś 22. niedziela zwykła; ze względu na rozstawione rusztowania przeszliśmy do dolnego kościoła i tak będzie przez kilka niedziel, przy większej ilości wiernych, w tygodniu msze św. będą odprawiane w bocznej kaplicy Serca Pana Jezusa. Za utrudnienia z góry przepraszamy, choć budowanie rządzi się swymi prawami. Dziś ostatnia niedziela w porządku wakacyjnym, od przyszłej niedzieli - 7 września już pięć mszy św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.

2. Msza święta z okazji inauguracji nowego roku szkolnego 2008/2009 w naszym kościele będzie odprawiona jutro, 1 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy pracowników szkoły, dyrekcje, i uczniów wraz z rodzicami. Na wieczór zapraszamy do udziału we mszy św. tych, którzy stracili swoich bliskich w czasie II Wojny Światowej i wszystkich innych, którzy pragną wyprosić wieczne szczęście obrońcom Ojczyzny sprzed ponad 60 laty.

3. Zbiórka w nowym roku szkolnym dla ministrantów i kandydatów w środę, 03.09.2008 r. o godz. 17:00. Zapraszamy na to spotkanie także chłopców klas III i starszych, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu Pańskim. Ministrantura to dobra i sprawdzona formacja dla chłopców, która daje szansę wzrastania w duchu wartości chrześcijańskich oraz zbliża do Pana Jezusa. Ogłoszenie to dajemy również pod rozwagę rodziców.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się na Mszy św. wieczornej o nowe powołania kapłańskie i zakonne w kościele; zapraszamy do udziału w tym dniu ministrantów, lektorów ich rodziny. Ks. Darek zaprasza wszystkich lektorów i starszych ministrantów (studiujących, pracujących) na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19:00.

5. W piątek –pierwszy miesiąca września oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Msze św. o 7.00 i 18.oo. Spowiedź od 6.40 rano i wieczorem od 17.oo. Dobrze przeżywane chrześcijaństwo uczy nas otwartości na drugiego człowieka. Każdy człowiek ( a szczególnie młody) potrzebuje wspólnoty. Po okresie wakacyjnym zostają wznowione spotkania naszej grupy młodzieżowej. Niech każdy młody człowiek z naszej parafii czuje się zaproszony na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek 05.09.2008 r. po Mszy Świętej wieczornej.

6. W nowym roku duszpasterskim dzieci w wieku szkolnym (podstawówka) otrzymają dzienniczki praktyk religijnych tzw. „Pawełki”. W dzienniczku będą notowane obecności dziecka na Mszach Świętych niedzielnych oraz innych nabożeństwach okresowych. Mamy nadzieję, iż zaproponowana forma pomoże w przełamaniu anonimowości i przybliżeniu dzieci do parafii, szczególnie tych, które uczęszczają na lekcje religii na terenie innej parafii. W ciągu roku z dzienniczkiem będą związane różne konkursy. Już dziś zapraszamy dzieci do zakrystii po odbiór wspomnianych „Pawełków”.

7. W pierwszą sobotę września, 6 września odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną; jest to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi i staje się w ten sposób szansą do zawierzenia Matce Bożej swojego życia i naśladowania Jej życia.

8. Za tydzień 5 sierpnia pierwsza niedziela miesiąca; we Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie plecaków, pomocy i przyborów szkolnych dla dzieci klas O i I; Msza św. o 13.oo, będzie odprawiona w intencji zmarłych członków Żywego Różańca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Błogosławieństwo Eucharystyczne. Również po tej Mszy św. spotkanie dla wyjeżdżających do Meksyku. O 1700 spotkanie Żywego Różańca.

9. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę 07.09.2008 r., po Mszy Świętej wieczornej.

10. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na XVII Zlot Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej w Ossowie, który odbędzie się w dniu 13 września 2008 r. W programie m.in.: Msza Św. z Ks. Arcybiskupem Henrykiem Hoserem, koncerty, ścianka wspinaczkowa, zawody sportowe oraz grill z kiełbaskami. Jest to wspaniała okazja doświadczenia tego czym jest żywy Kościół-wspólnota. Zapisy w zakrystii u ks. Darka.

11. Legion Maryi zaprasza chętne osoby na czuwanie modlitewne w klasztorze na Jasnej Górze w dniach 13/14 września. Wyjazd w piątek ok. 15:00. Powrót w sobotę ok. 18:00. Informacje i zapisy w kiosku parafialnym.

12. Legion Maryi organizuje jesienną pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich. Pielgrzymka planowana jest na ostatnią sobotę września. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień.

13. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych w naszej parafii. Będą wystawione specjalne kosze do, których będzie można złożyć przyniesione dary. Za ofiarność i wrażliwość na drugiego człowieka składamy serdeczne Bóg zapłać!

14. Odbierajmy prasę! Zachęcamy do czytania i interesowania się sprawami Kościoła i wiary. „Nasz Dziennik”, „Idziemy”, „Niedziela”, „Rycerz Niepokalanej”, „Różaniec” czy pismo dla dzieci „Anioł Stróż”.

15. Bóg zapłać za ofiary pieniężne przekazane w ostatnim czasie na prace w naszym kościele. Dzięki tej ofiarności i życzliwości wielu wiernych możemy te prace kontynuować, co jest też naszą radością.