20 niedziela zwykła 17 sierpnia 2008r

1. Dziś 20. niedziela zwykła; ogólnopolska pielgrzymka energetyków, elektryków i elektroników na Jasną Górę.

2. W najbliższą środę mamy wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, we czwartek, 21. sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Piusa X, papieża, a w piątek Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

3. Msza św. imieninowa w intencji sierpniowych solenizantów zostanie odprawiona 31 sierpnia o godz. 10.00. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo.

4. W naszym diecezjalnym tygodniku „Idziemy” możemy znaleźć ciekawy artykuł o znanych ruchach religijnych m.in. o Legionie Maryi, który działa również w naszej parafii; może ktoś poczuje się zachęcony, aby stanąć w pierwszym rzędzie w walce o Chrystusa i dla Chrystusa. Możemy również przeczytać o Kościele w Chinach, który wciąż jest prześladowany, a wielu wyznawców Chrystusa siedzi w więzieniach. Odbierajmy prasę! Zachęcamy do czytania i interesowania się sprawami Kościoła i wiary.

Ks. Proboszcz składa serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na budowę kościoła, złożone w minionym tygodniu. W tym tygodniu ruszają dalsze prace związane z tynkowaniem kościoła; przepraszamy za wszystkie niedogodności, licząc na wyrozumiałość.