19 niedziela zwykła 10 sierpnia 2008r.

1. Dziś 19. niedziela zwykła; ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. W poniedziałek, 11 sierpnia przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy. Idą za wzorem św. Franciszka wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

3. We wtorek o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec. Zapraszam wszystkich, którzy pragną odpowiedzieć na prośbę Maryi o modlitwę, pokutę i zadośćuczynienie.

5. We czwartek, 14. sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika, patrona m.in. energetyków, elektroników i elektryków. Uroczysta Msza św. z udziałem zainteresowanych będzie miała miejsce w Niepokalanowie o godz. 11.oo. a najbliższa sobota i niedziela to czas ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasną Górę.

6. Codziennie do 14 sierpnia włącznie zapraszamy przed Mszą św. wieczorną na godz. 17.30 na różaniec we wszystkich sierpniowych intencjach.

7. W piątek, święto narodowe, dzień wolny od pracy, uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej i Hetmanki Oręża Polskiego – układ Mszy św. niedzielny: 8, 10, 12, 18.00. Zadbajmy o wywieszenie flag państwowych. W tym dniu przypada również 88. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą”. Radzymin, Ossów, Rembertów to miejsca, w których znajdujemy liczne znaki podziękowania Matce Bożej za zwycięstwo. Włączmy się w ogólnonarodowy nurt modlitwy i wdzięczności za opiekę nad naszym narodem i ufnością w dalszą pomoc. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.

8. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II, w intencji Ojca Świętego Benedykta, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM oraz naszych kapłanów.

9. Msza św. imieninowa w intencji sierpniowych solenizantów zostanie odprawiona
w niedzielę, 31 sierpnia o godz. 10.00. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak dar modlitwy, szczególnie Mszy św.

10. Za naszym pośrednictwem Burmistrz Gminy Wawer p. Jacek Duchnowski, pragnie poinformować, że można do 25 sierpnia b.r. składać wnioski w Urzędzie o zamianę mieszkań komunalnych. Przy ul. Ciepielowskiej wkrótce zamieszka 80 rodzin a w przyszłym roku następne 80. Mieszkania o wysokim standardzie wykończenia i wyposażenia są szansą dla tych, którzy nie zalegają z czynszami, dotychczasowe mieszkania utrzymują w dobrym stanie i mają właściwą postawę społeczną.

11. Przypominamy o prasie katolickiej i składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na budowę kościoła.

12. Za zmarłego śp. Stanisława Dąbrowskiego, z ul. Przewodowej, który odszedł do wieczności w wieku 95 lat, ofiarujmy modlitwę. Pogrzeb odbędzie się w Markach w najbliższą środę.

Drukuj