11 Niedziela Zwykła, 15 czerwca 2008r.

1. Dzisiaj Słowo Boże głosi nam ks. Dr Stanisław WELENC, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu, organizator i budowniczy kościoła, od tygodnia złoty jubilat – święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1958 roku. Dziękujemy za obecność wśród nas, świadectwo życia i życzymy Czcigodnemu Księdzu Jubilatowi opieki Matki Najświętszej na dalsze lata posługi dla dobra Kościoła. Gościmy również Zespół młodzieżowy z Białorusi, który wykona po Mszy św. o godz. 10.00 koncert pieśni.

2. Jutro nasi parafianie i inni wraz z ks. Krzysztofem udają się na pielgrzymkę do Wilna i Kowna; łączmy się z nimi w naszych modlitwach o Boże błogosławieństwo na ten czas, a oni niech wyproszą nam liczne łaski.

3. 17 czerwca g. 19.00 Dziękczynienie za pomyślny rok szkolny na płycie Stadionu X-lecia w Warszawie. Uroczysta Msza św., koncert Orkiestry VICTORIA z Rembertowa oraz wspólny śpiew „Barki” o godz. 21.37. A wszystko to w 25 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny

4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej przemożnej Patronki. Przynośmy nasze intencje do modlitwy, składając je wcześniej w zakrystii.

5. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego, w piątek dzieci i młodzież otrzymują świadectwa. Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców jako podziękowanie Panu Bogu za łaski, odprawiona będzie w piątek o godz. 8.00. Dołóżmy starania, aby pójść do spowiedzi i czystym sercem podziękować Bogu za dary całego roku; jednocześnie rozpocząć czas wakacji z Bogiem w sercu. Możliwość spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie w środę i czwartek od godz. 17.00.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających w lipcu do Krzeszowa w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.

7. Msza św. imieninowa w intencji solenizantek i solenizantów czerwca – odprawiona będzie w ostatnią niedzielę miesiąca – 29 czerwca o godz. 10.00.

8. Przypominamy, że z dniem 1 lipca w niedziele zmienia się układ Mszy świętych: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.

9. Zachęcamy serdecznie do czytania artykułów religijnych, prasy i książek; można zajrzeć do naszego kiosku parafialnego. Przypominamy o odbieraniu zaprenumerowanej prasy.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na nasze prace w kościele. Dziękujemy panom za pomoc okazaną w poniedziałek i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają przy kościele. A słowa szczególnej wdzięczności kierujemy ku ks. Krzysztofowi UKLEJA i całej wspólnocie parafialnej na Grochowie przy Pl. Szembeka za włączenie się w nasze budowanie .