V wielkanocna

1. Ingres naszego byłego Ordynariusza Diecezji abp Sławoja Leszka Głódzia, którego żegnamy ze smutkiem, rozumiejąc, że przed nim nowe bardzo ważne zadanie - w Gdańsku - Archikatedra Oliwska, 26 kwietnia 2008, godz. 1200.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za obecność wśród nas: o. Jerzego Grycko z Instytutu Szensztackiego, który w najbliższym tygodniu obchodzi swoje imieniny jak również o. Mariuszowi Wojciechowskiemu, pasjoniście, za ich posługę sakramentów i Słowo Boże.

3. Młodzież (gimnazjum i starsza) w najbliższą środę o godz. 1630 ma trzecie już spotkanie.

4. W środę na 1800 zapraszamy na nabożeństwo – Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki, aby wypraszać naszym rodzinom potrzebne łaski i uczyć się odnosić zwycięstwa przez Maryję. Intencje piszemy na karteczkach i przynosimy przed Mszą św. do zakrystii.

5. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej oraz zapraszamy do naszego sklepiku.

6. Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca kwietnia zostanie odprawiona za tydzień - wyjątkowo - (27 kwietnia ) o godz. 800. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.

7. Dnia 1 września 2008 roku, na Grochowie rozpoczyna działalność pierwsza w Polsce szkoła św. Urszuli Ledóchowskiej z oddzielnymi klasami dla dziewcząt i chłopców, której ambicją jest zapewnienie dzieciom wysokiego poziomu merytorycznego, wychowania w duchu chrześcijańskim, otwartości na rodzinę i wyznawane w niej wartości. Rozpoczął się już nabór do zerówki, klas pierwszych i grupy przedszkolnej. 24 kwietnia o godz. 1800 w sali katechetycznej parafii przy ul. Kobielskiej 10 odbędzie się spotkanie dla rodziców zainteresowanych szkołą i przedszkolem. Więcej informacji (tel., adres strony internetowej) znajduje się w gablocie.

8. Dzisiaj przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Dzieciom „Serce dziecka”, które opiekuje się i pomaga niewidomym dzieciom w Laskach, będą zbierać dobrowolne datki do puszek przed kościołem.

9. Za tydzień w niedzielę, 27 kwietnia uroczystość odpustowa Matki Bożej Dobrej Rady, To imieniny całej Parafii. Dziękujmy Panu Bogu za jego dary, miłość, opiekę, łaski i prośmy o dalsze błogosławieństwo i rozwój, aby Maryja Matka Boża wypraszała całej naszej społeczności łaski do jeszcze lepszego pełnienia woli Bożej. Możliwość zyskania odpustu pod zwykłymi warunkami.

10. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Ostrej Bramy w Wilnie i do Kowna w dniach 16-17-18 czerwca b.r. Koszt 380 zł, zapisy w kiosku wraz z zaliczką.

11. Parafia nasza organizuje letni 10 – dniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży w dniach od 7 do 18 lipca b.r. do Krzeszowa k/Wałbrzycha. Koszt to 650 zł. Informacje w zakrystii. Zapraszamy!

12. Dziękujemy za wszelkie finansowe wsparcie prac przy naszym kościele, jak również za ofiary złożone w ramach akcji „TYNKI”.