Ogłoszenia na uroczystość Trójcy św.

Ogłoszenia na uroczystość Trójcy św.

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Trójcy św., która kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Także dziś, na Mszy świętej o 11.30 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na spotkanie na godz. 11.00 kandydatów na ministrantów i młodszych ministrantów.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki – dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za nasze Mamy i te żyjące jeszcze z nami i za te, które już odeszły do Pana.
Dziś o godz. 19.00 kolejne spotkanie Młodzieżowej Grupy Parafialnej. Zachęcamy młodzież od 16 do 24 roku życia do przyjścia na to spotkanie.

3.Jutro tj. w  poniedziałek zapraszamy na godz. 19.00 do budynku parafialnego na spotkanie Biblijne. Spotkanie to poprowadzi pani dr Monika Waluś.

4. W najbliższy wtorek o godz. 19.30 na Zagościu na ul. Zasadowej przy krzyżu zostanie odprawione nabożeństwo majowe, po którym nastąpi poświęcenie krzyża. Serdecznie zapraszamy

5. W środę 29 maja jak, co roku przed uroczystością Bożego Ciała w kościele będzie budowany dywan kwiatowy. Do tego dywanu potrzebne są tuje. Zachęcamy osoby, które mogą ofiarować gałązki tuj na ten cel oraz zachęcamy do włączenia się w budowanie dywanu kwiatowego. Budowanie tego dywanu rozpoczniemy od godz. 19.00. Chętnych serdecznie zapraszamy.
6. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Szafirową, Mozaikową, Przewodową, Patriotów i Szafirową. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy! Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe (w strojach komunijnych).
7.. Ksiądz Biskup naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.
8. Zapraszamy do udziału w oktawie Bożego Ciała – od najbliższego piątku na zakończenie nabożeństwa majowego o godz. 18.40
4. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Przed Kościołem będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej
5.. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach majowych a od soboty czerwcowe. W niedzielę nabożeństwa są odprawiane o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie po mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.40
 
6. Poszukujemy Panów, którzy mogliby nieść chorągwie podczas procesji Bożego Ciała. Czekamy na zgłoszenia w zakrystii.
 
7. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na III Wawerski Turniej Piłkarski w Piłkarzyki Stołowe, który odbędzie się w naszej parafii w sobotę 8 czerwca od godz. 10.00. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej z 5 kategorii: ojcowie z synami, chłopcy w wieku 9-12 lat, w wieku 13-15 lat, w wieku 16-19 lat, oraz dziewczyny w każdym wieku. Oprócz fantastycznej zabawy, gwarantujemy smaczne jedzenie i cenne nagrody. Podobnie jak w poprzednich latach, turniej ten nie będzie mógł się odbyć bez pomocy naszych parafian. Poszukujemy przede wszystkim stołów piłkarzykowych, które moglibyśmy pożyczyć na czas rozgrywek. Jeśli macie informacje, że w waszej szkole, lub miejscu pracy znajduje się taki stół prosimy o kontakt z nami. Szukamy również chętnych którzy na ten dzień przygotowaliby ciasto i inne słodkości.

8. 25 maja nasza parafia zorganizowała wycieczkę rowerową do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli w niej udział jak również jej organizatorowi ks. Andrzejowi
 
9. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie suszonych kwiatów na procesję Bożego Ciała. Kwiaty można zostawiać w zakrystii bądź w przedsionku kościoła.

10. W najbliższą środę o godz. 19.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem. Serdecznie zapraszamy szczególnie dziewczynki, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą
 
11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 
12.. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

Drukuj