• Start
  • Informacje
  • Ogłoszenia
  • Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na utrzymanie naszego warszawsko-praskiego Seminarium Duchownego.
Dziś nie będzie spotkania dla kandydatów na ministrantów i młodszych ministrantów. O godz. 19.00 kolejne spotkanie Młodzieżowej Grupy Parafialnej. W spotkaniu tym może uczestniczyć młodzież między 16 a 24 rokiem życia. Serdecznie zapraszamy .
Trwa peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów w naszej diecezji.Dzisiaj w parafii w Aleksandrowie będą relikwie od godz. 14 do 17.Program ich obecności jest następujący: 14.15-Różaniec ,15.00– Msza św. a po niej możliwość oddania czci Relikwiom.

2. Jutro (jak każdego 13 dnia miesiąca) zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i na różaniec z procesję fatimską . Jutro też o godz. 19 kolejne spotkanie biblijne. Spotkanie poprowadzi pani dr Monika Waluś. Zapraszamy

3. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach majowych. W niedzielę nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie po mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.40.

4. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: Święto św. Macieja, apostoła ,w czwartek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski i metropolii Warszawskiej.

5. Od minionego piątku do soboty przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego włącznie, każdego dnia będzie po mszy św. wieczornej odprawiana Nowenna do Ducha Świętego. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę zapraszamy wszystkich parafian na wspólne modlitewne czuwanie, które poprowadzi Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji O godz. 20.00 Msza święta z Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a po mszy świętej czuwanie i uwielbienie. Zakończenie wspólnej adoracji o godz. 22.00.

7. 25 maja nasza parafia organizuje wycieczkę rowerową do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wziąć w niej mogą udział dzieci wraz z rodzicami, a szczególnie dzieci zaangażowane w zespoły parafialne. W programie oprócz zwiedzania wystawy przewidziany jest również grill i zabawy na świeżym powietrzu. Zapisy u ks. Andrzeja, a więcej szczegółów w następną niedzielę.

8. 8 czerwca, już po raz trzeci w naszej parafii zostanie zorganizowany Wawerski Turniej Piłkarski w Piłkarzyki Stołowe. Przypominamy, że w turnieju tym mogą wziąć udział nie tylko nasi parafianie, ale również osoby należące do Dekanatu Anińskiego. Uczestnicy będą podzieleni na 5 kategorii: ojcowie z synami, chłopcy w wieku 9-12 lat, w wieku 13-15 lat, w wieku 16-19 lat, oraz dziewczyny w każdym wieku. Podobnie jak w poprzednich latach, turniej ten nie będzie mógł się odbyć bez pomocy naszych parafian. Poszukujemy przede wszystkim stołów piłkarzykowych, które moglibyśmy pożyczyć na czas rozgrywek. Jeśli macie informacje, że w waszej szkole, lub miejscu pracy znajduje się taki stół prosimy o kontakt z nami. Szukamy również chętnych którzy na ten dzień przygotowaliby ciasto i inne słodkości.

9. Organizujemy nowy kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W kursie tym mogą uczestniczyć obecni uczniowie klas 8 szkoły podstawowej i klas 1 szkoły średniej. Zapisy podczas pierwszego spotkania które odbędzie się w niedzielę, 19 maja o godz. 19.00 w kościele.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

12. Osoby mające zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapowiedź druga:
Rafał Maciej Tylicki kaw. z par. M.B.Częstochowskiej w Józefowie i Magdalena Węgrzyniak panna z par. tutejszej

13. Zachęcamy do przynoszenia kwiatków na procesję Bożego Ciała.

14. We wtorek o 19:00 zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania tegorocznej urocz. Bożego Ciała grupy parafialne i wszystkich chętnych.

15. W środę 29 maja jak, co roku przed uroczystością Bożego Ciała w kościele będzie budowany dywan kwiatowy. Do tego dywanu potrzebne będą tuje. Zachęcamy osoby, które mogą ofiarować gałązki tuj na ten cel.

Drukuj