Ogłoszenia na niedzielę - 19 czerwca 2022 r.

XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022

1. Dziś Dwunasta Niedziela Zwykła. Po każdej mszy świętej ministranci i lektorzy zbierają do puszek ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. O godz. 11.00 ostatnie przedwakacyjne spotkanie dla wszystkich dziewczyn które chciałby zostać bielankami. Również o 11.00 ostatnie przedwakacyjne spotkanie dla nowo obłóczonych ministrantów. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. A po mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny, procesja eucharystyczna wokół kościoła, a następnie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

2. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty po mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.30.

3. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w czwartek, nietypowo, 23 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia przypada 17 rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza ks. bp. Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o osobie ks. biskupa w naszych modlitwach. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Po mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia O Jezu najsłodszy. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią ten akt wynagrodzenia. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Dziś, w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek zapraszamy po mszy świętej wieczornej na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o włączenie się w organizację tej procesji zespoły parafialne - lektorów, ministrantów, bielanki, Koła Żywego Różańca, Legion Maryi i chór parafialny.

5. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w organizację Bożego Ciała. W sposób szczególny tym, którzy przygotowali ołtarze: Oliwi i Bartłomiejowi Kosmal, Pawłowi Pietrzakowi za przygotowanie I ołtarza, Włodzimierzowi Zalewskiemu i Tomaszowi Zagórskiemu za przygotowanie II ołtarza, grupie Szkoła Nowej Ewangelizacji za przygotowanie III ołtarza oraz Monice Stachowicz i Elizie Mierzwa-Krzyżanowskiej za przygotowanie IV ołtarza. Dziękujemy również policji za zabezpieczenie trasy procesji, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej, bielankom, Legionowi Maryi, Kołom Żywego Różańca i wszystkich obecnym na procesji.

6. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Turnieju Piłkarzykowego który odbył się wczoraj. Pani Ewie Goljasz i panu Ryszardowi Rutkowskiemu za transport stołów piłkarzykowych, ministrantom i lektorom za noszenie tych stołów, a także opróżnienie salek w których ten turniej był rozgrywany, wszystkim którzy pożyczyli swoje stoły do gry, wszystkim którzy przygotowali ciasto, przynieśli owoce i inne słodkości, panu Bartłomiejowi Kosmal i Jarosławowi Goljasz za organizację grilla, paniom które rozkładały jedzenie i sprzątały po turnieju i wszystkim w jakikolwiek sposób zaangażowanym. Dziękujemy również Urzędowi Dzielnicy Warszawa-Wawer za ufundowanie nagród.

7. Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci i młodzieży szkolnej w najbliższy piątek, 24 czerwca na mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do spowiedzi świętej.

8. Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Wiktoria Kalbarczyk, panna z parafii tutejszej i Adrian Pełka, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach. Jest to zapowiedź druga. Zapowiedź pierwsza Piotr Konrad Adamiuk kawaler z parafii  tutejszej i Natalia  Aleksandra Kostrzewa  panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku.

9. Wspólnota „Kino Mundek”, której misją jest propagowanie wartości chrześcijańskich w obszarze kultury masowej, zaprasza na projekcję filmu „Żywy”. „Żywy” to apologia praktyki adoracji Najświętszego Sakramentu. Po obejrzeniu tego obrazu zapragniecie podobnego spotkania! To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii, spotkania, które na zawsze odmieni Wasze życie.
Projekcja ma miejsce w Multikinie Targówek (przy ul. Głębockiej w Warszawie) w dniu 23.06.2022 o godzinie 19:00 i realizowana jest „bez reklam”. Cena biletu to  tylko 15 zł od osoby.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.


Redakcja Ks. Andrzej.

Drukuj