Ogłoszenia na niedzielę - 5 czerwca 2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022 roku

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele lub kaplicy będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Informujemy, że dzisiejsza uroczystość kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. O godz. 11.00 spotkanie dla wszystkich dziewczyn które chciałby zostać bielankami. Również o godz. 11.00 kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Z racji I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Po nabożeństwie spotkanie w kościele dla wszystkich członków Kół Żywego Różańca. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. I tak jak ogłaszaliśmy w zeszłym tygodniu, dziś po wszystkich mszach świętych przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać!

2. Kolejne spotkanie biblijne z panią Moniką Waluś już jutro o godz. 19.00 w budynku parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

3. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty po mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.30.

4. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Spotkanie dla wszystkich osób które do tej pory przygotowywały ołtarze na Boże Ciało, jak również dla tych wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w to przygotowanie w najbliższy wtorek o godz. 19.30 w budynku parafialnym.

6. W środę o godz. 19.30 kolejne spotkanie grupy synodalnej.

7. W sobotę o godz. 18.00 msza św. sprawowana w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Charbela, a po mszy świętej nabożeństwo do św. Charbela, błogosławieństwo jego relikwiami i namaszczenie olejem. Intencje prosimy przynosić do zakrystii.

8. Dekanat Aniński we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Wawer zapraszają na I Wawerski Turniej Piłkarski w Piłkarzyki Stołowe, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca od godz. 10.00 w naszej parafii. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży i dorosłych należących do przykościelnych grup parafialnych. Uczestnicy mogą wziąć udział w turnieju w jednej z czterech kategorii: ojcowie z synami, matki z córkami, chłopcy w wieku 9-14 lat i chłopcy w wieku 15-19 lat. Szczegółowe informacje i zapisy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii.

9. Jednocześnie poszukujemy po pierwsze stołów piłkarzykowych, które moglibyśmy pożyczyć na czas turnieju. Po drugie potrzebne będą również osoby-wolontariusze do sędziowania przy stołach. Po trzecie szukamy osób z samochodami dostawczymi, które w tygodniu przed turniejem pomogłyby nam przewieź stoły. I po czwarte szukamy chętnych osób i rodzin, które na ten dzień przygotowałyby ciasto. Zapisy na którąkolwiek z tych czterech form wolontariatu w zakrystii u ks. Andrzeja.

10. W następną niedzielę Uroczystość Świętej Trójcy. W naszej parafii tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławili pojazdy mechaniczne - samochody, motory, skutery, hulajnogi itp. Na mszy świętej o godz. 11.30 grupa 16 chłopców zostanie uroczyście włączona w poczet ministrantów. Obejmijmy naszą modlitwą tych chłopców i ich rodziny.

11. W dniach 10-12 czerwca nasza parafia po raz kolejny organizuje rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Tym razem rekolekcje odbędą się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poezji w Falenicy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.badzdobrejmysli.pl

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Redakcja Ks. Andrzej.

Drukuj