Ogłoszenia na niedzielę - 10 kwietnia 2022r.

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej 10 kwietnia 2022 roku

1. Dziś VI Niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej. Przed każdą mszą św. panie z Kół Żywego Różańca i Legionu Maryi rozprowadzają w kruchcie kościoła własnoręcznie wykonane palmy. Dochód ze sprzedaży tych palm zostanie przeznaczony na dokończenie budowy dolnego kościoła. Po mszy świętej o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. O godz. 11.00 kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów. A po mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00 koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego parafialnego chóru. Wstęp wolny, zapraszamy.

2. Również dziś po wszystkich mszach świętych ministranci i lektorzy zbierają przed kościołem ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które przez cały zeszły tydzień robiły palmy - paniom z Kółek Różańcowych, z Legionu Maryi, a także wielu niezrzeszonym wolontariuszom o dobrym sercu. Dziękujemy także tym, którzy przynosili materiały potrzebne do wykonania tych palm. P. Jadwidze Pius za wykonanie palmy do kościoła.

4. Dziękujemy również pani Ewie Rybakowskiej, pani Jadwidze Suligowskiej z Łukaszem za przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy przez ostatnie dwa tygodnie przynosili produkty spożywcze dzięki którym mogliśmy wykonać te paczki.

5. Dziękujemy również za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie drogi krzyżowej ulicami Miedzeszyna - służbie liturgicznej i zespołowi muzycznemu.

6. W naszym sklepiku parafialnym dostępne są wielkanocne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży tych świec zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym Polakom.

7. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu: w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek rano przed mszą świętą o godz. 7.00 i od godz. 17.30, natomiast w Wielką Środę rano przed mszą św. o godz. 7.00 i od godz. 17.00. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

8. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30.

9. Odprawa liturgiczna dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w środę o godz. 19.00.

10. Zapraszamy na najważniejsze obchody liturgiczne w całym roku liturgicznym, a więc na Święte Triduum Paschalne: w Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30, natomiast w Wielką Sobotę Msza Wigilii Paschalnej o godz. 19.30.

11. W Wielki Czwartek po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.30. W Wielki Piątek adoracja od godz. 8.00 rano. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia (Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy). Tego dnia obowiązuje nas post ścisły tj. jeden posiłek do syta. Podczas Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.30 adoracja krzyża i zbiórka ofiar na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy  będą pobożnie uczestniczyć w adoracji Krzyża w czasie celebracji pamiątki męki i śmierci Pana. Z Piątku na Sobotę całonocna adoracja Jezusa w Grobie. Zapraszamy grupy przykościelne jak i osoby indywidualne do zapisywania się na tę adorację. Lista jest wyłożona w kruchcie kościoła. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów na Zagościu pod krzyżem o godzinie 11.00. Prosimy, aby na mszę Wigilii Paschalnej zabrać ze sobą świece chrzcielne do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Aby zabezpieczyć posadzkę kościoła i ławki przed zalaniem woskiem prosimy o zabranie również osłonki na świecę.

12. Przez całą Wielką Sobotę ministranci, lektorzy i kandydaci w kruchcie kościoła będą rozprowadzali wodę święconą. Dochód uzyskany z rozprowadzania tej wody zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.

13. Następna niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6.00, a później na procesję rezurekcyjną wokół kościoła. Za tydzień w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 8.00 rano.

14. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z powodu świąt odbędzie się wyjątkowo w 4 niedzielę miesiąca tj. 24 kwietnia o godz. 19.00.

15. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie. W Wielkim Tygodniu różaniec w intencji pokoju na Ukrainie będzie odmawiany w kościele tylko w poniedziałek, wtorek i środę.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

17. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

Wielki Tydzień w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie

Spowiedź święta:
W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek rano przed mszą świętą i od godz. 17.30.
W Wielką Środę rano przed mszą świętą i od godz. 17.00
W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedzi świętej nie będzie.

Wielki Czwartek:
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00
Adoracja Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.30.

Wielki Piątek:
Adoracja Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00.
Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy)
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30.
Adoracja Jezusa w Grobie przez całą noc z Piątku na Sobotę.

Wielka Sobota:
Adoracja Jezusa w Grobie przez cały dzień.
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do godz. 17.00.
Msza Wigilii Paschalnej o godz. 19.30 (prosimy o zabranie świec chrzcielnych i osłonek na wosk)

Niedziela Zmartwychwstania:
Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła

Redakcja Ks. Andrzej

Drukuj