Ogłoszenia na niedzielę - 3 kwietnia 2022

Ogłoszenia na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu 3 kwietnia 2022 roku

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. O godz. 11.00 kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów. O godz. 13.00 msza św. w intencji członków Kół Żywego Różańca, a po mszy św. w kościele spotkanie formacyjne dla wszystkich osób należących do Kół Żywego Różańca.

2. Od zeszłej niedzieli zbieramy produkty spożywcze na paczki dla najuboższych spośród naszych parafian. Produkty można przynosić do najbliższej środy włącznie i wkładać je do kosza, który znajduje się w kruchcie kościoła.

3. Od I Niedzieli Wielkiego Postu w naszym sklepiku parafialnym dostępne są wielkanocne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży tych świec zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym Polakom.

4. Przypominamy o stałych adoracjach Najświętszego Sakramentu każdego dnia od poniedziałku do soboty o godz. 17.40. Jest to dobra forma przygotowania do mszy świętej, oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. Przypominamy również o adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą środę od godz. 17.00 do godz. 18.00. Po adoracji zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która rozpoczyna się o godz. 18.00.

6. Prosimy wiernych o przynoszenie materiałów potrzebnych do wykonania palemek na Niedzielę Palmową tj.: bukszpanu, borówek, bazi, zielonych gałązek itp. Materiały te można składać w kruchcie kościoła, lub przy wejściu na plebanię. Jednocześnie poszukujemy chętnych wolontariuszy do wspólnego wykonywania palm. Zapisy u księży. Palemki zaczniemy robić od najbliższego poniedziałku, 4 kwietnia od godz. 15.00 w budynku parafialnym. Osoby które zapisały się do robienia palm proszone są o zabranie ze sobą małego sekatora.

7. Ogłoszenie dla wszystkich dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej. W najbliższy piątek, 8 kwietnia o godz. 16.00 w kościele próba przed pierwszą spowiedzią świętą.

8. Przypominamy, że w najbliższy piątek nie będzie w naszym kościele drogi krzyżowej o godz. 17.15, ani drogi krzyżowej o godz. 18.45. Jedyna droga krzyżowa to ta ulicami Miedzeszyna, która wyruszy o godz. 19.30 z parafii Dobrego Pasterza przy ulicy Przewodowej, a zakończy się w naszym kościele.

9. Od najbliższej soboty będzie można odbierać paczki żywnościowe przeznaczone dla najbardziej potrzebujących spośród naszych parafian.

10. W najbliższą sobotę po mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela, a po nabożeństwie błogosławieństwo jego relikwiami.

11. W następną niedzielę, Niedziela Palmowa. Każdą mszę św. rozpoczniemy od obrzędu poświęcenia palm. Zachęcamy, aby palmy te nabyć w naszej parafii przed daną mszą świętą w kruchcie kościoła. Rozprowadzać je będą panie z Kół Żywego Różańca i Legionu Maryi, a dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na dokończenie budowy naszego kościoła.

12. Nasz chór parafialny zaprasza wszystkich parafian na koncert pieśni pasyjnych w następną niedzielę po mszy świętej o godz. 18.00. Wstęp wolny.

13. W następną niedzielę po wszystkich mszach świętych ministranci i lektorzy będą zbierali do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

14. Przypominamy o nabożeństwie Gorzkich Żali, które w naszej parafii jest odprawiane w każdą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00.

15. Organizowane są seanse zamknięte filmu pt. Cud Guadalupe w stacji Falenica. Terminy seansów: 4 kwietnia godz. 15.30 i 20.30; 5 kwietnia godz. 18.00. Cena biletu 16 zł. Zapisy pod numerem telefonu: 790 421 191.

16. Rusza nowy cykl warsztatów opierający się na programie 12 kroków łączący psychoterapię z pracą nad rozwojem psychicznym i duchowym osoby. Tytuł tych warsztatów to Wreszcie Żyć, a odbywają się one w parafii ojców Pallotynów w Otwocku.

17. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie. W naszej parafii każdego dnia po mszy św. wieczornej  odmawiamy wspólnie różaniec święty w tej intencji.

18. Poszukujemy odpłatnie pokoju do wynajęcia dla starszego mężczyzny, Polaka.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

20. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

Redakcja Ks. Andrzej

Drukuj