Ogłoszenia na niedzielę - 19 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Adwentu 19 grudnia 2021 roku

1. Dziś czwarta Niedziela Adwentu. Jest to jednocześnie 1 rocznica święceń biskupich ks. Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Księdzu biskupowi życzymy siły, wytrwałości i mądrości Ducha Świętego w podejmowanych decyzjach. Zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 18.00 na nowennę w int. Naszej Ojczyzny za pośrednictwem Bł. Ks. Popiełuszki

2. Jeszcze do 24 grudnia, a więc do piątku włącznie zapraszamy na roraty. Roraty o godz. 6.45, a o godz. 6.20 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

3. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary uzyskane z rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na prace w dolnym kościele.
 
4. W kiosku parafialnym są dostępne również świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest dla ubogich i potrzebujących.
 
5. Ministranci i lektorzy w kruchcie kościoła rozprowadzają sianko i kalendarze na rok 2022. Wśród kalendarzy m.in. kalendarze z intencją papieską na każdy miesiąc, kalendarze z krajobrazami, bukietami kwiatów, przepisami, zwierzętami i wiele innych. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.

6. Dziś o godz. 11.00 kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

7. Ogłoszenie dla całej służby liturgicznej. Odprawa przed świętami Bożego Narodzenia w najbliższą środę o godz. 19.00.

8. W piątek 24 grudnia kolacją wigilijną rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby tego dnia zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak było to przez całe stulecia w naszej polskiej tradycji. O godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Pasterkę.

9. W sobotę 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego dnia msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, a więc o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 
10. W niedzielę 26 grudnia będziemy przeżywali Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególnie ważne święto dla wszystkich chrześcijańskich rodzin. Zapraszamy, aby tego dnia przyjść i podziękować Bogu za dar naszych rodzin. Na Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy małżeństwa do odnowienia  małżeńskich. Taca zbierana w niedzielę 26 grudnia będzie przeznaczona na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

11. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii został powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnia Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

13. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

14. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

15. Nasz Caritas parafialny 22 grudnia o godz. 18.00 będzie  rozdzielał dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Zapraszamy.

redakcja Ks. Andrzej

 

Drukuj