Ogłoszenia na niedzielę - 17 października 2021 r.

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą 17 października 2021 roku

1.Dziś XXIX Niedziela Zwykła.

2. Miesiąc październik jest czasem modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ze względu na trwającą nowennę pompejańską część radosną różańca odmawiamy codziennie o godz. 17:15, zaś bolesną i chwalebną po wieczornej Mszy świętej. Szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:15.

3. Od poniedziałku do soboty od godz. 17:40 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której możemy skorzystać z sakr. Pokuty.

4. We wtorek po wieczornej Mszy będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki.

5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17:00. W czasie trwania adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W piątek o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (grupa starsza).

7. W sobotę o godz. 17:00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci chcących śpiewać w scholi.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.

9. Zachęcamy do włączenia się w posługę czytania słowa Bożego i śpiewu Psalmu responsoryjnego na Mszach świętych. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

10. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i lepiej świadczyć o Chrystusie w świecie, zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19:00 (w październiku po różańcu) w salce domu parafialnego. Już jutro ruszamy z cyklem katechez początku formacji wspólnoty.

11. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

12. Pan organista zaprasza młodzież do śpiewu w scholi młodzieżowej. Osoby chętne mogą zgłaszać się do p. organisty.

13. Osoby zainteresowane przedłużeniem lub rozpoczęciem prenumeraty czasopisma Oremus zawierającego zestaw czytań mszalnych na każdy dzień, proszone są o zgłaszanie się po Mszy świętej do zakrystii lub do kancelarii.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

15. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

16. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

17. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
 Pn - św. Łukasza, Ewangelisty
 Wt - bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
 Śr - św. Jana Kantego, prezbitera
 Pt - św. Jana Pawła II, papieża

Drukuj