Ogłoszenia na niedzielę - 19 września 2021 r.

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą 19 września 2021 roku

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu pod hasłem: „Chodź i zobacz - komunikowanie jako spotkanie ludzi takimi jacy są”.

2. W październiku rozpocznie się nowy kurs przygotowujący do sakr. bierzmowania. Zapraszamy rodziców i nowych kandydatów na spotkanie informacyjne dzisiaj o godz. 17:00 w kościele.

3. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17:00. W czasie trwania adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek będziemy obchodzić wspomnienie św. Pio z Pietralciny, prezbitera, a w sobotę bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, Patrona Stolicy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na Mszy o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji solenizantów miesiąca września. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz uchodźców i mieszkańców Afganistanu.

7. W przyszłą niedzielę 26 września zapraszamy rodziców i dzieci, które chcą przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Św. w naszej parafii, na Mszę świętą o godz. 11:30 po której odbędzie się spotkanie.

8. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca codziennie o godz. 17:15 i na adorację Pana Jezusa w ciszy każdego dnia o godz. 17:40 w czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.

9. Szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej poprzez włączenie się w modlitwę Nowenny Pompejańskiej. Począwszy od najbliższego wtorku aż do wspomnienia MB Pompejańskiej tj. 13 listopada. W tygodniu jedną część różańca będziemy odmawiać o godz. 17:15, pozostałe dwie po wieczornej Mszy świętej.

10. Zachęcamy do włączenia się w posługę czytania słowa Bożego i śpiewu Psalmu responsoryjnego na Mszach świętych. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

11. W tygodniu dostępne są wolne intencje Mszy świętych.

12. Chłopców, którzy chcieliby przystąpić do Liturgicznej Służby Ołtarza prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

15. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

Zapowiedzi przedślubne:
2) Paweł Gapis, kawaler, par. tut. Karolina Dziurska, panna, par. Bożego Ciała w Busko Zdrój
1) Piotr Przetacki, kawaler, par. tut. Ewa Araźna, panna, par. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Maz.
 
redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj