Ogłoszenia na niedzielę - 27 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą 27 czerwca 2021 roku

1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła.

2. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach ku czci NSPJ w niedzielę o godz. 17:30, w tygodniu po wieczornej Mszy świętej. Miesiąc lipiec tradycyjnie poświęcony jest modlitwie ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do prywatnego odmawiania litanii do Krwi Chrystusa i rozmyślania o męce Pana.

3. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tacę tego dnia przeznaczone są na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw wyznanie wiary. Ponadto odpust zupełny można uzyskać tego dnia za nawiedzenie katedry, konkatedry bądź bazyliki mniejszej i odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę.

4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

5. W tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych. Spowiedź w piątek rano przed Mszą i od godz. 17:15. Wieczorem Msza o NSPJ i adoracja do godz. 20:00. W sobotę na porannej Mszy będziemy modlić się w intencji chorych naszej parafii. Wieczorem Msza o Niepokalanym Sercu NMP w int. Ofiarodawców i o bł. w pracach przy kościele. Po Mszy adoracja do godz. 20:00.

6. Od przyszłej niedzieli 4 lipca przechodzimy na letni grafik Mszy niedzielnych o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Na Mszy świętej o godz. 12:00 będziemy modlić się w intencji Kół Żywego Różańca. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca i spotkanie członków Żywego Różańca.

7. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli wakacje życzymy dobrego wypoczynku i bezpieczeństwa oraz pięknych spotkań z ojczystą kulturą i przyrodą, postępując zawsze w myśl zasady: „W wakacyjne niedziele pamiętaj o Kościele”.

8. W okresie wakacyjnym spowiedź odbywa się 15 min. przed Mszą.

9. W wakacje planujemy zorganizować półkolonie przy parafii w dniach 9 - 14 sierpnia. W programie m.in. gry i zabawy integracyjne, katecheza, zawody sportowe, podchody, wycieczka do parku wodnego Suntago. Zapisy i informacje u ks. Arkadiusza.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj