Ogłoszenia na niedzielę - 20 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą 20 czerwca 2021 roku

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. Po Mszach zbieramy ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

2. Zgodnie z dekretem biskupa Romualda z dniem 19 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane. Odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ w niedzielę o godz. 17:30, w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.

4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

5. W środę przypada 16 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji bp Romualda Kamińskiego. Dziękujmy Bogu za posługę pasterską naszego ordynariusza wypraszając mu potrzebne łaski.

6. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami budowę kościoła Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie. Ofiary będą zbierane po Mszach do puszek. Będzie również można nabyć książki cegiełki na budowę. Na Mszy o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji solenizantów miesiąca czerwca.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
1) Adam Nowakowski, kawaler z par. NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie i Sandra Zakrzewska, panna z par. tut.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj