Ogłoszenia na niedzielę - 21 marca 2021 r.

Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu - 21 marca 2021 roku

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu.

2. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. W czasie trwania adoracji można skorzystać z sakr. pokuty.

3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada 29 rocznica erygowania naszej diecezji. W tym dniu rozpoczyna się również dzieło modlitewne Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:15 dla dzieci i po wieczornej mszy świętej ok. godz. 18:30 dla dorosłych
- Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00.

5. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz.10:00, zbiórka dla kandydatów o godz. 11:00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczniemy również rekolekcje parafialne (szczegółowy program na ostatniej stronie gazetki). Na Mszy o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji solenizantów miesiąca marca.

7. W sklepiku dostępne są świece wielkanocne Caritas. W kruchcie wystawiony jest kosz, do którego możemy składać dary dla potrzebujących podopiecznych Caritas.

8. Prosimy wiernych o przynoszenie borówek, bukszpanu, bazi, zielonych gałązek, itp. do wykonania palemek na Niedzielę Palmową. Można je składać w kruchcie kościoła lub przy wejściu na plebanię. Jednocześnie zapraszamy do wspólnego wykonywania palm w poniedziałek o godz. 15:00.

9. Zapraszamy do przygotowania ozdób choinkowych do naszego kościoła na Boże Narodzenie. Poszukujemy osób znających się szydełkowaniu i do pomocy przy blokowaniu, tj. krochmaleniu tych ozdób. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

12. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj