III wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna 06 kwietnia 2008r.

1. Dzisiaj w naszym kościele KONCERT PAPIESKI – SANTO SUBITO – godz. 1100; wystąpią artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej: Bogumiła Dziel – Wawrowska, Robert Dymowski, Małgorzata Piszek. Prowadzenie koncertu Ryszard Nowaczewski. Zapraszamy! Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 spotkanie dla Kółek Różańcowych w Sali w domu parafialnym.

2. W każdą niedzielę o godz. 1100 odbywają się próby śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – Przypominamy obecność obowiązkowa. A dziś o godz. 1930 zdejmowanie miary na stroje komunijne.

3. Czcicieli Szkaplerza świętego zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 1800 w ich intencji.

4. We wtorek o godz. 1800 w Msza św. rocznicowa za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Kościół młodych serc to wspólnota młodych ludzi – młodzieży, którzy pragną łączyć swoje serca z Chrystusem, jedynym Zbawicielem człowieka. Pragniemy, aby młodzież (gimnazjum i starsza) mogła spotykać się ze sobą i Chrystusem w kościele i przy kościele: tutaj - poznawać, kochać
i naśladować Jezusa. Zapraszamy chłopców i dziewczęta w najbliższą środę na godz. 1630 na takowe spotkanie.

6. W środę na 1800 zapraszamy na nabożeństwo – Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki, aby wypraszać naszym rodzinom potrzebne łaski i uczyć się odnosić zwycięstwa przez Maryję. Intencje piszemy na karteczkach i przynosimy przed Mszą św. do zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. Są także pisma dla dzieci: Rycerz Niepokalanej, Anioł Stróż, Dominik oraz dla wszystkich pismo Sióstr Loretanek - Różaniec. Zapraszamy do naszego sklepiku.

8. Za tydzień, 13 kwietnia, kontynuując obchody rocznicy papieskiej zapraszamy również na godz. 1100 na program poświęcony osobie Sługi Bożego Jana Pawła II, przygotowany przez młodzież naszego Liceum Ogólnokształcącego z ul. Halnej pod kierunkiem katechetów. O godz. 1600 Msza św. dla dzieci klas II i ich Rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

9. Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca kwietnia zostanie odprawiona 27 kwietnia o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.

10. Mamy jako parafia swoją stronę internetową. Poprzednia się przeterminowała, jest nieaktualna. Nowa strona to: www.parafiamiedzeszyn.pl
Serdecznie zapraszamy na naszą stronę i do współpracy, a jednocześnie składam podziękowanie autorowi tej strony i jej fundatorom.

11. Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie naszych prac przy kościele, za wszelkie ofiary a szczególnie te złożone w ramach akcji „TYNKI”.
W zeszłą niedzielę ks. proboszcz Witold był w Kuflewie w dekanacie siennickim, gdzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na naszą świątynię, dzisiaj podobnie czyni to ks. Krzysztof, za co jesteśmy im wdzięczni, w kościele przy Pl. Szembeka. Wiernym z tych parafii z serca dziękujemy za okazaną nam pomoc, ofiarując z naszej strony modlitwę. Niech wszyscy maja radość z tego, że przyczyniają się do powstania Domu Boga.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Boga śp. Paweł Skwarek, lat 29 z ul. Patriotów oraz Nowicka Antonina, lat 92 z ul. Jałowcowej.
O ich wieczne szczęście pomódlmy się Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…