Grupy i wspólnoty parafialne

Koła Żywego Różańca

Matka Boża w Gietrzwałdzie, naszym narodowym polskim sanktuarium w 1877 roku mówiła: „Chcę, abyście odmawiali codziennie Różaniec”.

 

W Fatimie w 1917 r. prosiła: „Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”.

Każdy członek Koła Różańcowego ma obowiązek codziennie rozważać jedną tajemnicę Różańca świętego tj. jedno Ojcze nasz, 10x Zdrowaś Maryjo i jedno Chwała Ojcu. W ten sposób grupa 20 osobowa ( zwana różą ) odmawia codziennie cały różaniec.

W naszej Parafii aktualnie jest 10 kółek różańcowych, choć już blisko, by powstało kolejne pod patronatem św. Filomeny, młodziutkiej męczennicy.
Spotkania członków odbywają się raz w miesiącu. Obejmują one wymianę tajemnic, wspólna modlitwę, omawianie prawd naszej wiary, dzielenie się informacjami z życia Kościoła i naszej parafii. Należący do Koła Różańcowego z wielkim zaangażowaniem trwaja przy Chrystusie i Kościele, biorą udział we wszystkich uroczystościach, nabożeństwach, procesjach, zamawiają msze święte za zmarłych, uczestniczą w pogrzebach zmarłych członków oraz innych świętach związanych ze wspólnotą, dbają o dekorację kwiatową przy ołtarzu, w kaplicy i przydrożnych kapliczkach itp. Od 8 lutego powstała inicjatywa Marszu Różańcowego (idąc ulicami Miedzeszyna odmawiają 4 części Różańca).
Codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną odmawiany jest Różaniec święty, prowadzony przez naszych członków – wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!