Miedzeszyńskie Żniwo Pana

W dniach 8-11 marca 2009 r. w naszej parafii przeżywaliśmy wielkopostne ćwiczenia duchowe, które prowadził X. Piotr Główka – odpowiedzialny za Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie http://www.wpraga.oaza.pl w Diecezji Warszawsko-Praskiej wraz z młodzieżą i rodzinami z Domowego Kościoła.

click


Pierwszego dnia przeżywaliśmy wspólnie tę piękną prawdę, że Bóg ukochał każdego z nas do końca, wydając siebie na śmierć i to śmierć krzyżową. Drugiego dnia poznawaliśmy Boga przekraczającego wszelkie nasze ograniczenia, docierającego do głębi naszych serc. Trzeciego dnia X. Piotr wysłał nas wszystkich do sadzawki Siloe, abyśmy obmyli błoto z oczu naszych dusz. I tak krok po kroku zostaliśmy przygotowani do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i przyjęcia Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela.

W historii naszej parafii, po raz pierwszy w czasie rekolekcji wszystkie nasze niewiasty: matki, żony i córki mogły nie tylko usłyszeć o miłości, ale jej doświadczyć, otrzymując piękne kwiaty. Niecodziennym wydarzeniem był fakt, że Ksiądz Rekolekcjonista nie tylko mówił o potrzebie modlitwy, ale modlił się z nami, a co więcej za nas w modlitwie wstawienniczej.

Rekolekcje te wspierała kilkudziesięcioosobowa grupa animatorów Ruchu Światło-Życie z różnych wspólnot naszej diecezji, która poprzez śpiew, taniec, modlitwę oraz uczestniczenie we Mszy Świętej i prowadzenie grup dzielenia ewangelizowała młodzież naszej parafii. Dodatkowo bardzo licznie włączyły się rodziny z Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, które to uczestniczyły w Mszach Świętych, modlitwach wstawienniczych, dzieliły się także świadectwem swojej wiary oraz indywidualnym doświadczeniem Jezusa w swoim życiu i swojej rodzinie. A kto, jak i kogo ewangelizował możecie zobaczyć, oglądając galerię zdjęć z rekolekcji.

Ziarno zasiane – przed nami trud jego pielęgnowania, aby wydało obfity plon.

Dlatego też w najbliższą niedzielę 15 marca 2009 o godzinie 16:00 będziemy modlić się na Mszy Świętej i dziękować za owoce tych rekolekcji, za nasze przemiany, silne postanowienia, wewnętrzne nawrócenia i uzdrowienia. Wszystkich chcących włączyć się w pieśń dziękczynienia lub szukających swojej drogi do Pana serdecznie zapraszamy.

Wszystkim którzy włączyli się lub przyczynili w jakikolwiek sposób w przygotowanie, przeprowadzenie tych rekolekcji z serca dziękujemy i błogosławimy – życząc Bożego błogosławieństwa i opieki Bożej oraz pomocy Matki Bożej Dobrej Rady.