Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem

 
Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, związane z nadchodzącym XXIII Światowym Dniem Chorego, który w tym roku będzie ochodzony pod hasłem: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi". (Hi 29,15) 

Tak też zatytułowane będzie nasze spotkanie o:
- roli i powołaniu lekarza, 
- prawidłowej relacji pacjent-lekarz
- wartości życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci
- pigułce "dień po"

- kwestii cierpienia
- sprawie tzw. klauzuli sumienia 
- bieżącej sytuacji ludzi chorych i służby zdrowia w Polsce.

Termin i miejsce spotkania:
PIĄTEK | 6.02.2015 | GODZINA 19.00 | UL. SZAFIROWA 58 (dolny kościół)

Prosimy o dołączanie do wydarzenia na Facebooku 

Zachęcamy do zaznajomienia się przed spotkaniem z treścią
Orędzia Papieza Franciszka na XXIII Światowy Dzień Chorego

Spotkanie będzie transmitowane w internecie za pośrednictwem telewizji razem.tv

PROF. BOGDAN CHAZAN jest wybitnym polskim lekarzem, profesorem ginekologii i położnictwa o bogatym doświadczeniu zawodowym. Opowiada się za ochroną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Za swoją konsekwentną postawę oraz odmowę dokonania aborcji został zwolniony ze stanowiska dyrektora szpitala im. Świętej Rodziny. Wyrazu solidarności i wsparcia Bogdanowi Chazanowi udzieliła m.in.Konferencja Episkopatu PolskiAbp Henryk Hoser SAC oraz kard Kazimierz Nycz. Powstała również inicjatywa obywatelska zbierająca podpisy pod listem poparcia profesora, którą można było wesprzeć również w naszej parafii.