Lubelszczyzna zdobyta!

W dniach 12-13 maja 2012 r. „młodsza cząstka” naszej parafii przebywała na corocznej wyprawie majówkowej. W tym roku byliśmy na lubelszczyźnie. Do Lublina wyruszyliśmy o godz. 6.00 rano. Na miejscu przywitał nas ks. Andrzej, który pokazał nam Stare Miasto i katedrę. Wspólnie modliliśmy się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, na którym 60 lat temu ukazały się łzy. Cud wydarzył się dokładnie 3 lipca 1949 roku. Od tego czasu do Lublina pielgrzymuje wielu ludzi, którzy doświadczają w tym miejscu Bożej pomocy.


Po południu odwiedziliśmy Bałtów, gdzie mieści się Park Dinozaurów. Wieczór i noc spędziliśmy w Domu Rekolekcyjnym w Nałęczowie. Niektórzy cierpieli na przewlekłą bezsenność:).
 
W niedzielę udaliśmy się na Eucharystię do Wąwolnicy. Mieści się tam diecezjalne sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Następnie wyruszyliśmy do Kazimierza Dolnego. Tam podziwialiśmy „bajkowe” widoki w wąwozie i na górze „Trzech Krzyży”. Był czas na zwiedzanie rynku, pamiątki i „coś” słodkiego. Do Warszawy wróciliśmy wieczorem.
 
Na wyjeździe było prawie 50 osób. Zdecydowana większość uczestników należy do różnych grup parafialnych. Wspólny wyjazd był okazją do pogłębienia więzi z Panem Bogiem i między sobą. Grupą opiekowali się: Pani Kasia Tomaszewska, Pani Kasia Bartys, Pan Adam Pietrzak i Ks. Darek. Bardzo dziękujemy Wszystkim Parafianom i Księdzu Proboszczowi za materialne wsparcie naszego wyjazdu.
Ks. Dariusz Rosłon