Pielgrzymka na beatyfikację Jana Pawła II

 PROGRAM PIELGRZYMKI

1 dzień – 29.04.2011 (piątek) : godz. 01.00 podstawienie autokaru przed Parafię Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie, godz. 01.30

 wyjazd w trasę. Bezpośredni przejazd do Włoch. Około godz. 18.00 przyjazd do hotelu w Tarvisio, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg. Msza św. plenerowa.

 

2 dzień – 30.04.2011 (sobota): wyjazd z hotelu około godz. 5.00 (śniadanie w formie paczki prowiantowej), bezpośredni przejazd w okolice Rzymu. We wczesnych godzinach wieczornych przyjazd do hotelu usytuowanego w odległości około 100 km od centrum, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg. Msza św. plenerowa.

 

3 dzień – 01.05.2011 (niedziela): wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych (śniadanie w formie paczki prowiantowej). W programie dnia udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Ojca Świętego Jana Pawła II. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

 

4 dzień – 02.05.2011 (poniedziałek): po śniadaniu w hotelu przejazd do RZYMU – w programie : zwiedzanie bazyliki Św. Piotra, katedry Św. Jana na Lateranie, bazyliki Santa Maria Maggiore oraz bazyliki Św. Pawła za Maurami. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.  Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

5 dzień – 03.05.2011 (wtorek): po śniadaniu wyjazd w trasę. W programie dnia zwiedzanie ASYŻU - miasta św. Franciszka i św. Klary z autentyczną średniowieczną zabudową; w programie : Bazylika Św. Franciszka z grobem Świętego, kościół Matki Boskiej Anielskiej, Porcjunkula. Msza św. i czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Rimini, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień – 04.05.2011 (środa): po śniadaniu wyjazd w trasę. W programie dnia zwiedzanie WENECJI – miasta setek kanałów, tysięcy uliczek oraz tylko jednego placu – Placu Św. Marka uważanego za „salon Europy”; zwiedzanie bazyliki Św. Marka, spacer do Mostu Westchnień, czas wolny (pobyt przez ok. 3 godz.). Wieczorem przyjazd do Tarvisio, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

 

7 dzień – 05.05.2011 (czwartek):wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach rannych (śniadanie w formie paczki prowiantowej). Bezpośredni przejazd do Polski. W godzinach popołudniowych obiad w restauracji na terenie Polski. Przyjazd przed parafię w późnych godz. wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

 

Ø6 noclegów w hotelach **/*** - pokoje 2-3-os. z łazienkami(Tarvisio 2, okolice Rzymu 3, Rimini 1),

  • wyżywienie – 6 śniadań (3 kontynentalne, 3 paczki prowiantowe), 1 obiad w restauracji na terenie Polski (ostatniego dnia), 6 gorących obiadokolacji,
  • opieka wykwalifikowanego pilota podróżującego z grupą na całej trasie,


 

  • kompleksowe ubezpieczenie – pakiet Signal Iduna (NNW do kwoty 7000 zł, KL do kwoty 10 000 EURO, bagaż do kwoty 800 zł),
  • rezerwacja Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

            

Dodatkowe ważne informacje :

 

  • w okolicy Rzymu grupa zakwaterowana będzie w hotelu oddalonym o około 100 km od centrum. O dokładnej lokalizacji hotelu poinformujemy podczas spotkania organizacyjnego.
  • program przewiduje zwiedzanie miejsc świętych i zabytków (opłaty za wstępy do obiektów i muzeów, opłata za tramwaj wodny w Wenecji, bilety na metro i autobusy w Rzymie oraz usługi lokalnych przewodników pokrywają uczestnicy) – łącznie należy przeznaczyć około 50 EURO (wpłata u pilota w autokarze),
  • prosimy pamiętać, iż śniadania podawane na całej trasie to tzw. śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa); gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania, deser) i podawane są w godz. 19.00 – 20.30, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne,
  • pilotom towarzyszącym grupie NIE WOLNO oprowadzać po muzeach i innych obiektach zamkniętych,

w hotelach NIE WOLNO używać grzałek