C. Hopa Project

10 maja 2008 roku o godz. 22 w kościele w Miedzeszynie odbył się koncert - Altissimi donum Dei. Był to koncert w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowany przez C. Hopa Project. C. Hopa Project to formacja specjalizująca się w realizacji chrześcijańskich przedsięwzięć artystycznych, działająca zgodnie z formułą organizowania cyklicznych koncertów i spektakli muzycznych o tematyce religijnej. Na czas realizacji określonego przedsięwzięcia gromadzona jest określona grupa - od kilku do kilkudziesięciu - artystów (profesjonalistów oraz utalentowanych amatorów). W oparciu o ich predyspozycje i umiejętności oraz pierwotną ogólną koncepcję doprecyzowywany jest ostateczny kształt aranżowanego przedsięwzięcia. Aranżację w Miedzeszynie przygotował Sylwester Laskowski, a udział wzięli soliści: Ewa Kucharska i Magdalena Laskowska, chór: Dominika Borowy – sopran, Agata Gierałtowska - sopran. Agnieszka Jarząbek – sopran, Iza Kusiak – sopran, Renata Mioduszewska - sopran, Dominika Niedbałka – sopran, Magda Nowakowska – sopran, Jolanta Sokołowska - sopran, Iza Antos – alt, Marta Kluczek – alt, Magda Dominiczak – alt, Monika Pliszka – alt, Agnieszka Smyk – alt oraz instrumentaliści: Katarzyna Kamer - wiolonczela, Magdalena Kawala – skrzypce, Sylwester Laskowski – gitara, Tadeusz Leszek – kontrabas, Michał Trzcionkowski – altówka, Wojciech Walasek – skrzypce, Monika Wrzesińska – skrzypce.

J.C. Hopa Project to konkretny sposób na promocję kultury chrześcijańskiej. To sposób na promocję chrześcijańskich artystów. To sposób na otarcie się ze sztuką dla tych, którzy artystyczną działalność chcą traktować epizodycznie. Stałym miejscem występowania (jak również tworzenia i wzrostu) formacji jest kościół xx. Pallotynów przy ulicy Skaryszewskiej 12 w Warszawie. Tam realizowana jest większość premierowych wystąpień, które później w różnym kształcie i różnej obsadzie docierają do serc słuchaczy zgromadzonych w innych, równie gościnnych miejscach. J.C. Hopa Project istnieje od października 2005 roku. Założycielem i liderem formacji jest Sylwester Laskowski - gitarzysta, kompozytor i aranżer, absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej. (http://www.jchp.pl/)

C. Hopa Project  C. Hopa Project  C. Hopa Project