Niedziela Palmowa, 16 marca 2008r.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, pamiątka wjazdu Pana Jezusa jako Króla do Jerozolimy; obrzęd błogosławienia palm; dziękujemy za wykonanie palm przez nasze panie pod kierownictwem Legionu Maryi jak też nabywanie palm w naszym kościele. Jest też to przyjęty od lat zwyczaj wspierania budowy kościoła. Zajęcia plastyczne dla dzieci zawieszone do odwołania. O godz.1700 ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną. Na godz. 2000 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta; proszę przynieść świece, pochodnie czy lampiony. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożone dodatkowo na dzisiejszą tacę, można je również złożyć do puszek w kościele.

2. Prosimy zgłaszać chorych – odwiedzimy ich we wtorek od godz. 8.30.

3. W środę na 1800 zapraszamy na nabożeństwo – Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki. W srodę zapraszamy dziewczynki, które chciałyby brać udział jako Bielanki w uroczystościach parafialnych – godz. 17.30.

4. Przed nami najważniejsze nabożeństwa roku: Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne; spowiedź od poniedziałku do środy od godz. 1700, kancelaria parafialna czynna tylko wtorek i środa w godz. 1600 - 1700, odprawa ministrantów w środę, czwartek i piątek po nabożeństwach, dzieci przygotowujące się do I Komunii św., jak również młodzież przygotowująca się do Bierzmowania biorą udział w uroczystościach Triduum Paschalnego:
    Wielki Czwartek – pamiątka Wieczerzy Pańskiej, ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, Msza Krzyżma dla wszystkich kapłanów, odnowienie przyrzeczeń kapłańskich i poświęcenie olejów w Katedrze o godz. 1000, u nas Msza św. o godz. 1800, po niej odprowadzenie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200, ( dzieci zapraszamy z kołatkami );
    Wielki Piątek –Kościół rozmyśla nad Męką swojego Pana i Oblubieńca adorując Krzyż i wstawia się do Boga za zbawienie całego świata – nie sprawuje się w tym dniu Eucharystii, obowiązuje post ścisły bez mięsa i bardzo skromnie. Przez cały dzień w Ciemnicy adoracja, o godz. 1730 – odśpiewamy Gorzkie Żale, ofiary w tym dniu będą przeznaczone na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie, można uzyskać w tym dniu odpust zupełny za udział w adoracji Krzyża podczas liturgii Meki Pańskiej. Az do Wigilii Paschalnej przed krzyżem się przyklęka. Adoracja przy Grobie do godz. 2200.
    Wielka Sobota – Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie, adoracja od godz. 800, poświęcenie pokarmów co pół godziny od godz. 800 do godz. 1730, przy ul. Zasadowej poświęcenie pokarmów o godz. 1100, ofiary tego dnia przeznaczone są na wykonanie w tym roku tynków wewnątrz kościoła, ministranci zajmą się dystrybucją wody święconej, na liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy o godz. 1900, rozpocznie się przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia.
    Wielkanoc, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 600, procesja wokół kościoła, następne Msze św. o godz. 1000, godz. 1130, godz. 1300, godz. 1800.
    Drugi dzień Świąt – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – porządek Mszy św. jak w niedzielę, taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. We wtorek po świętach młodzież maturalna naszego Liceum Ogólnokształcącego udaje się na Jasną Górę, by prosić Matkę Bożą o pomoc na najbliższy czas różnych egzaminów. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 600.

6. W naszym kiosku można nabyć chlebki wielkanocna w cenie 3 zł, po raz pierwszy świece wielkanocne tzw. „paschałki” w cenie 5 zł, oryginalne pochodnie na wieczorową Drogę Krzyżową. Mamy nowy numer „Miłujcie się” a w nim m.in. o objawieniach Matki Bożej w Lourdes czy też o cudzie maryjnym z 29 marca 1640r. w Calandzie w Hiszpanii. Są też Różaniec, Rycerz Niepokalanej i pisma dla dzieci. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, w którym można zaopatrzyć się w karty świąteczne, jajka wielkanocne i nowe pozycje książkowe.
  1. Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca marca zostanie odprawiona 30 marca o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.

2. Rozpoczyna działalność przedszkole i szkoła św. Urszuli Ledóchowskiej – najbliższe spotkanie dla zainteresowanych rodziców 28 marca o godz. 1830 przy ul. Wiślanej 2;inne informacje na tablicy ogłoszeń.

3. Dziękujemy za każda złotówkę i wszelką pomoc, wsparcie naszych prac przy kościele. Aktualnie przygotowujemy się do wymiany instalacji elektrycznej wewnątrz kościoła oraz porządkujemy dokumentację techniczną i projektową.
Spośród nas odeszła do Boga śp. Barbara Górska. Żyła 86 lat, przez wiele lat przy ul. Tawułkowej, pogrzeb we wtorek o godz. 830 na Bródnie w kościele murowanym. O jej wieczne szczęście pomódlmy się Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…