25 niedziela zwykła 19 września 2010

1.     Dziś XXV Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej, a o godz. 11.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej zapraszamy po odbiór książeczek niedzielnych oraz naklejek z bieżącej niedzieli.
2.     Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30.
3.     We wtorek, 21. września obchodzimy święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, a w czwartek wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, kapłana, w sobotę zaś wspomnienie w liturgii patrona Warszawy – bł. Władysława z Gielniowa.
4.     Na godz. 1800 w środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. W kościele została zamontowana skrzynka, do której można składać intencje do Matki Bożej. W tych sprawach modlimy się w czasie nowenny przez dziewięć kolejnych tygodni. Polecajmy nasze intencje modlitwie wspólnotowej.
5.     Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i studentów.
6.     Chętnych do wstąpienia w szeregi Legionu Maryi zapraszamy na spotkania: kobiety -we wtorki o godz. 17.00, w czwartki o godz. 16.30 lub 19.00 oraz mężczyźni we wtorki o godz. 19.00.
7.     Rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej spotkanie będą mieli za tydzień, 26 września, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1130. W czasie Mszy św. dzieci klas II otrzymają różańce.
8.     Msza św. IMIENINOWA w intencji solenizantów miesiąca września w ostatnią niedzielę miesiąca – 29 września o godz. 10.00.
9.     W poniedziałek, 27 września po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wolontariuszy Parafialnego Zespołu CARITAS.
10.                       Przypominamy o prasie katolickiej i zachęcamy do jej czytania. W najnowszym numerze Idziemy zachęcamy do lektury artykułu „Warszawa rodziną nie stoi”.
11.                       Składamy podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
Zapowiedzi: Piotr Płatek, kawaler z parafii N.S.P.J. w Falenicy i Dominika Agnieszka Niedbałka, panna z parafii tutejszej (zap. I).