23 niedziela zwykła 5 września 2010

1.             Dziś 23 niedziela zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie plecaków, pomocy i przyborów szkolnych dla dzieci klas O i I oraz pozostałych uczniów.; Po Mszy św.- spotkanie dla rodziców i dzieci klas II, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. zaś o godz. 13.00 nabożeństwo Eucharystyczne. Spotkanie dla członków Koła Żywego Różańca o godz. 16.30.
Zapraszamy do naszej chaty dożynkowej, gdzie można się podzielić owocami ziemi i pracy własnej a zarazem skosztować darów, ofiarowanych przez innych.
2.             We wtorek Kościół w Polsce, a nasza Diecezja szczególnie oddaje cześć bł. Ignacemu Kłopotowskiemu, kapłanowi. We Mszy św. pragniemy dziękować za jego życie i działalność i prosić o wstawiennictwo w wielu różnych sprawach naszego życia.
3.             W najbliższą środę, 8 września święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny; Msze św. o godz. 700, 1000, 1800. O godz. 16.30 odbędzie się pierwsza po wakacjach zbiórka dla ministrantów. Kandydaci na ministrantów będą mieli swoje zbiórki w każdą niedzielę o godz. 11.00. Kandydaci zostaną włączeni do grona ministrantów w trzecią niedzielę Adwentu tj. 12 grudnia 2010 roku. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu prosimy o zgłaszanie się do ks. Darka. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Dziękujemy także ks. Kanonikowi Janowi Gastołkowi za posługę w konfesjonale i za wszelkie wsparcie, jakim nas obdarza.
4.             W przyszłą niedzielę w domu parafialnym o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza po wakacjach próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci (dziewczęta i chłopców) ze Szkoły Podstawowej do wspólnego śpiewu.
5.             Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na II Pieszą Pielgrzymkę do Loretto. Za tydzień, 12 września b.r. o godz. 7.00 wyruszamy na pielgrzymkę do Loretto. Prosimy o uregulowanie wpłat oraz odbiór znaczków. Szczegółowy plan znajduje się w Dobrych Radach.
6.             Są jeszcze wolne intencje mszalne w październiku i listopadzie. Przypominamy o prasie katolickiej.
7.             Solenizantów miesiąca września polecamy Bogu we Mszy św. IMIENINOWEJ – 26 września godz. 10.00.
8.             W sobotę rozpoczęły się prace związane z wykonaniem ogrzewania podłogowego w kościele. Ze względów wytrzymałościowych tzn. za radą konstruktora Pana inż. Andrzeja Pogóreckiego będzie trzeba zdjąć wierzchnią warstwę posadzki. Mamy nadzieję, że prace te zakończymy jak najszybciej. Polecam te sprawę i wszystkich pracujących opiece i wstawiennictwu Maryi, prosząc o wyrozumiałość i życzliwość. W dniu wczorajszym odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie tych prac i o Boże błogosławieństwo dla wszystkich ofiarodawców. Za wszystkie ofiary zwłaszcza te przekazane dzisiaj w te pierwszą niedzielę miesiąca serdeczne Bóg zapłać!
9.             Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne, do którego w tym roku przyjętych zostało 27 nowych kandydatów na kapłanów.

Niektórzy mówią, że mamy czasy wolności, nie ma żadnego prześladowania religii, Kościoła, nikt nikomu niczego nie zabrania zatem pytam jakim prawem w nocy czwartku na piątek dokonano brutalnego napadu na księdza Krzysztofa Krzesińskiego – kolegi z kursu i proboszcza w Gliniance, jakim prawem bito go i zadawano cierpienie, co to za wolność, która zionie ogromną nienawiścią? Ks. Abp Hoser, pasterz naszej Diecezji, odwiedzając go w szpitalu, powiedział, że jest on pierwszą ofiarą współczesnej nienawiści.