21 niedziela zwykła 22 sierpnia 2010

1.      Dziś 21 niedziela zwykła w ciągu roku. Uczniowie Chrystusa gromadzą się w Domu Bożym. Kołu Żywego Różańca dziękujemy za piękne kwiaty przy ołtarzu, wszystkim którzy troszczą się o czystość obrusów, bielizny ołtarzowej, szat liturgicznych oraz piękno wokół naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziś i w następną niedzielę będą wystawione kosze do których można składać przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin. Prosimy o wsparcie tej akcji.
2.      W środę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na modlitwę dziękczynno-błagalną. Każdy z nas doświadcza w swoim życiu przemożnej opieki Maryi. Nowenna we wszystkich złożonych intencjach zostanie odprawiona o godz. 18.00. Wcześniej od 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św.
3.      We czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa.
4.      Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu sierpniu i wrześniu.
5.      Msza św. IMIENINOWA w intencji solenizantów sierpnia zostanie odprawiona w  najbliższą niedzielę  o godz. 10.00. Swoich bliskich, przyjaciół i znajomych możemy zgłaszać w zakrystii.
6.      Sanktuarium Matki Bożej w Loretto k/Wyszkowa jest miejscem szczególnego działania łaski Bożej. Mogą o tym zaświadczyć wszyscy, którzy tam byli. W tym roku kolejny raz chcemy pielgrzymować na uroczystości odpustowe do Matki Bożej Loretańskiej pod hasłem „Dajmy świadectwo Miłości!”. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Kochani zawierzajmy wszystkie sprawy naszych serc Matce Bożej: nowy rok szkolny, pracę zawodową, narodziny dziecka, śmierć bliskiej nam osoby, rocznicę ślubu czy ciężką chorobę. Zapraszamy młodych i starszych, całe rodziny i osoby samotne. Dla każdego znajdzie się miejsce. Wyjazd w niedzielę 12 września 2010 r. o godz. 7.00. Od krzyża Prymasa Tysiąclecia w Kamieńczyku idziemy pieszo dwa etapy po 4 km. Po uroczystościach wspólny posiłek i powrót do Miedzeszyna na godz. 19.00. Zapisy od dziś w zakrystii. Koszt 25 zł.
7.      Przypominamy o lekturze książek i prasy katolickiej. W Dobrych Radach znajduje się informacja Koła Przyjaciół Radia Maryja o planowanej we wrześniu pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na budowę kościoła. Przypominamy, że zbierane obecnie fundusze przeznaczone będą na ogrzewanie podłogowe i wykonanie posadzki.