19 niedziela zwykła 8 sierpnia 2010

1.      Dziś przeżywamy XIX niedzielę zwykłą w ciągu roku. W najbliższym tygodniu będziemy wspominali: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, Patronkę Europy, we wtorek – św. Wawrzyńca., w środę – św. Klarę, natomiast w sobotę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, patrona energetyków, elektryków i elektroników.
2.      We wtorek w czasie Mszy św. wieczornej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych
3.      W środę o godz. 18.00 oddajemy cześć Matce Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia polecane w czasie nowenny prosimy składać w zakrystii. W tym dniu od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św.
4.      W piątek 13 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
5.      Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec odmawiany w intencji pątników pielgrzymujących na Jasną Górę.
6.      Za tydzień Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji warszawsko-praskiej. W tym dniu przypada 90 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”. Główne uroczystości rocznicowe odbędą się na cmentarzu w Ossowie i Radzyminie. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencjach naszej Ojczyzny oraz o wywieszeniu flag narodowych. Z racji uroczystości na każdej Mszy św. będą błogosławione zioła i kwiaty. Również za tydzień w niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na działalność parafialnego zespołu Caritas.
7.      Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu sierpniu i wrześniu.
8.      Msza św. IMIENINOWA w intencji solenizantów sierpnia zostanie odprawiona w niedziele, 29 sierpnia 2010 roku o godz. 10.00. Swoich bliskich, przyjaciół i znajomych możemy zgłaszać w zakrystii.
9.      W prasie katolickiej znajdziemy między innymi artykuły nt. Krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Zachęcamy do lektury.
10.Serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na budowę kościoła.
W dniu dzisiejszym nasza wspólnota parafialna żegna Księdza Radosława Mazura. Ksiądz Radosław przez ostatni rok rezydował w naszej parafii i kończył studia specjalistyczne na UKSW. W tym czasie bardzo zaangażował się duszpastersko w życie naszej parafii, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Od połowy sierpnia Ksiądz Radosław podejmie obowiązki w swojej rodzinnej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zapewniamy o naszej modlitwie i życzymy wiele radości z dalszej posługi w Kościele Chrystusowym. Niech Pan Jezus Księdzu błogosławi!