II Niedziela Wielkiego Postu 28 luty 2010r.

1.      Dziś druga niedziela Wielkiego Postu; Rozpoczęliśmy nasze wielkopostne rekolekcyjne - przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które prowadzi o. Świerad Pettke z Włocławka. Ze względu na czas rekolekcji i pragnienie, by jak najwięcej osób wzięło w nich udział wieczorne Msze św. do środy włącznie będą odprawiane o godz. 19.00. Codziennie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 1700 odprawiane są Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną, a w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1700 i 1840. Zachęcamy serdecznie do udziału w tych nabożeństwach. Dzisiejsza Niedziela tzw. „Ad Gentes” niech będzie także szczególnym czasem modlitwy i postu w intencji misjonarzy. Możemy także ich wesprzeć poprzez jałmużnę wielkopostną. Dlatego prosimy Was, drodzy Bracia i Siostry – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zebraną dziś do puszek w całym kraju na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary pomogą misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne i humanitarne. Informujemy również o  kontynuowaniu zapoczątkowanej w ubiegłym roku SMS-owej formie wspierania posługi polskich misjonarzy poprzez wysyłanie wiadomości o treści "Misje" na numer 72032 (koszt 2, 44 PLN z VAT). SMS-a można przesłać za pośrednictwem wszystkich operatorów telefonii komórkowej, którzy zrezygnowali z własnych dochodów związanych z tą akcją.

2.      W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; I piątek miesiąca – dzień zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu – zachęcamy do udziału w Mszy św., Komunii świętej wynagradzającej, przypominamy o postnym charakterze dnia; pierwsza sobota miesiąca, 6 marca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, rano odwiedzamy chorych udzielając Sakramentu Chorych, Spowiedzi i Komunii świętej, a o godz. 18oo modlimy się w intencji wszystkich ofiarodawców naszej świątyni i o

Boże błogosławieństwo w pracach. O godz. 19.00 spotkanie w domu parafialnym dla rodziców i chrzestnych naszej parafii – konferencja przed chrztem dziecka.

3.      W sobotę na ul. Kawęczyńskiej odbędzie się o godz. 10.00 spotkanie terenowych oddziałów CARITAS, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nasza parafia jako oddzielna jednostka niedawno została włączona w struktury CARITAS.

4.      Za tydzień – 7 marca – pierwsza niedziela miesiąca; o godz. 11.00 spotkanie dzieci komunijnych z p. Organistą, o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Błogosławieństwo Eucharystyczne, o godz. 16.00 spotkanie dla Kół żywego Różańca w domu parafialnym.

5.      Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. Mamy miesięczniki: „Różaniec”, „Rycerz Niepokalanej”, tygodniki katolickie „Niedziela”, „Idziemy” oraz „Nasz Dziennik”; są pisma dla dzieci „Jaś, „Dominik”. W naszym kiosku parafialnym jest naprawdę wiele ciekawych pozycji, które mogą posłużyć dobremu wykorzystaniu czasu. Mamy też możliwość nie tylko kupienia lecz również wypożyczenia książek o problematyce dotyczącej życia małżeńskiego i rodzinnego – budowania właściwych więzi, zagrożeń rodziny, sposobów radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami. Zachęcamy do korzystania z tej formy czytelnictwa.

6.      Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje akcję „Jałmużna Wielkopostna”; pieniądze ze skarbonek przeznaczone zostaną na pomoc ubogim, chorym, czy dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci lub młodzieży. Zachęcamy nie tylko dzieci ale również innych wiernych do włączenia się w tę akcję.

7.      Przeżywając ROK KAPŁAŃSKI – 2009/2010 Legion Maryi zaprasza do udziału w konkursie pt. „ Kapłan w moim życiu”. Prace pisemne można składać do końca marca w zakrystii kościoła. Wszystkie zostaną nagrodzone, a te wyjątkowe – szczególnie.

8.        „Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg…”. Zapraszamy na cykl spotkań o miłości, relacjach międzyludzkich, rodzinie i …. Tematem pierwszego spotkania w dniu 14.03.10 (niedziela) o godz. 19.00 (w sali przy prezbiterium) będzie: „Najtrudniej okazać się mężczyzną w niemęskiej walce”. Prelekcję wygłosi dr Sylwester Laskowski (mówca wielu rekolekcji, sympozjów i konferencji, naukowiec, trener negocjacji, muzyk, prezenter, prywatnie mąż i ojciec). Zapewniamy interesujące wykłady w miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i słodkiej niespodziance. Wstęp wolny.

9.      Z serca płynące podziękowanie dla wszystkich, którzy wspomagają nasze budowanie kościoła i troszczą się o piękno naszej świątyni. Została w kościele zamontowana instalacja przeciwpożarowa, oznakowanie, gaśnice.

Z środy na czwartek - w nocy zmarł ks. Prał. Józef Urcus, wieloletni proboszcz w Rembertowie, w Naszym Dzienniku jest piękne wspomnienie o nim, pogrzeb jednego ze najstarszych kapłanów naszej Diecezji, związanego także z naszą parafią odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w Rembertowie przy licznym udziale duchowieństwa i wiernych. Zapraszamy do udziału. A dziś nasza modlitwa niech będzie mu pomocą.