I Niedziela Wielkiego Postu 21 luty 2010r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu, która jest początkiem czcigodnego dorocznego obchodu wielkopostnego. Dzisiaj każdą Mszę św. rozpoczynamy śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. O godz. 1130  odprawiona zostanie Msza św. w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas II i ich rodziców.

1. W Wielkim Poście w każdą niedzielę o godz. 1700 odprawiane będą Gorzkie Żale z nauka pasyjną i procesją eucharystyczną, a w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1700 i 1840 i Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi O. Świerad Pettke od Braci Pocieszycieli z Getsemani. Rekolekcje rozpoczną się za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu – 28 lutego i będą trwały do środy – 3 marca b.r. włącznie. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne w czasie wszystkich Mszy świętych; o 11.30 – nauka dla dzieci, a o 18.00 Msza św. z udziałem młodzieży. Już  dziś serdecznie zapraszamy do udziału. Można też w zakrystii kościoła zaopatrzyć się w skarbonki – JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA, które przypominają nam, że zaoszczędzone - wskutek postu bądź postanowień - pieniądze tak przez dzieci jak i dorosłych, można przekazać na zakończenie okresu Wielkiego Postu – w Niedzielę Miłosierdzia dla potrzebujących.

2. Jutro przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

3. W każdą środę o godz. 16.30 odbywa się w naszym kościele wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, od godz. 17.00 jest możliwość spowiedzi świętej, a o godz. 18.00 odprawiana jest Nowenna ku czci Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym jest naprawdę wiele ciekawych pozycji, które mogą posłużyć dobremu wykorzystaniu czasu. Mamy też możliwość nie tylko kupienia lecz również wypożyczenia książek o problematyce dotyczącej życia małżeńskiego i rodzinnego – budowania właściwych więzi, zagrożeń rodziny, sposobów radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami. Zachęcamy do korzystania z tej formy czytelnictwa.

5. Ruszamy z odpłatnymi korepetycjami z matematyki. W naszym biuletynie parafialnym Dobre Rady znajdziemy kontakt. P. Elżbieta 602-747-161.

6. Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca lutego zostanie odprawiona
     28 lutego o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na utrzymanie i budowę naszego kościoła parafialnego.