02 niedziela zwykła 17 stycznia 2010r.

1.      Dzisiaj 2 niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na koncert Zespołu Folklorystycznego "Dzieci Mazowsza" wraz z krótką prezentacją "Pastorałka" opartą na tekstach kantyczek z 1750 r. Zespół Folklorystyczny „Dzieci Mazowsza” jest jedynym działającym w naszej dzielnicy folklorystycznym zespołem dziecięcym.  Zajęcia są  wspaniałą przygodą z tańcem, muzyką i śpiewem oraz możliwością poznania przebogatej kultury i folkloru polskiego. Zespół ma w swoim repertuarze pieśni, tańce  i zabawy dziecięce z różnych regionów Polski.
2.      W odpowiedzi na apel Prezydium Episkopatu Polski powołujący się na głos papieża Benedykta XVI o niesienie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti: „Wszystkich ludzi dobrej woli wzywamy do modlitwy i solidarności z ofiarami kataklizmu oraz apelujemy o wspieranie tych, którzy niosą im pomoc" dzisiaj po Mszach św. zbieramy dowolne ofiary, które przekażemy na konto diecezjalnego Caritas. Dwa tygodnie zbieraliśmy na misję ks. Marka Maszkowskiego na Madagaskarze. Zebranych zostało 1400 zł, które przez cały rok zapewnią edukację 140 dzieciom – Bóg zapłać za okazane serce i hojne wsparcie.
3.      Od 18 do 25 stycznia potrwają warszawskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
4.      Dziękujemy za drugi tydzień „kolędy”, za wspólną modlitwę, spotkania, świadectwo wiary, życzliwość i złożone ofiary. Postarajmy się być w domu w czasie spotkania z kapłanem, który przynosi Boże błogosławieństwo dla rodziny, dzieci niech przygotują zeszyty do religii. Na stole przykrytym obrusem postawmy krzyż, zapalone świece i wodę święconą. Te rodziny, z którymi nie udało się spotkać z różnych przyczyn prosimy o indywidualny kontakt z kapłanem, aby dom nie został bez błogosławieństwa Bożego. Pragniemy zatem odwiedzić naszych wiernych, zamieszkałych przy następujących ulicach: poniedziałek: ulica Włókiennicza bez nowych bloków, wtorek: bloki przy ul. Włókienniczej 51 i 53, środa: ul. Ciepielowska, Malczycka, Jagienki, Deptak, Wzorzysta, Sztygarów i Bonisławska, czwartek: Patriotów – numery nieparzyste, piątek: Patriotów – numery parzyste, sobota: ul. Zagięta, Żwanowiecka, Barcewicza i Umowna. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na modernizację oraz sfinansowanie zakupu i położenia posadzki w prezbiterium kościoła.
5.      W poniedziałek, 18 stycznia po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Muszyny na ferie zimowe.
6.      W środę zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie już od godz. 16.30; jest też cały czas możliwość spowiedzi od godz. 17.00, a Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady odprawiać będziemy o godz. 18.oo. Prosimy zgłaszać intencje do modlitwy.
7.      W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
8.      Za tydzień, 24 stycznia wystąpi w naszym kościele Chór Parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie Ursynowie przy ul. Stryjeńskich. Zapraszamy na godz. 1000 na Mszę św. a po niej na koncert kolęd.
9.      Msza św. imieninowa w intencji styczniowych solenizantów zostanie odprawiona 31 stycznia o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.
10. W naszej parafii powstaje punkt pomocy charytatywnej CARITAS. Poszukujemy wolontariuszy wrażliwych na potrzeby innych, którzy włączą się do wspólnej pracy. Prosimy o przynoszenie niezniszczonych ubrań i butów dla dzieci, a także o zgłaszanie osób potrzebujących. Działamy w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 10.00 -12.00 w domu parafialnym. Osoba odpowiedzialna – Ewa Rybakowska, tel. 693-142-440.
11. Kościół Domowy zachęca do lektury kwartalnika „List do rodzin”, który jest do nabycia w cenie 3 zł przy wyjściu z kościoła. Pismo podejmuje problematykę życia rodzinnego, zawiera świadectwa, porady, itp. Obok pism znajduje się lista osób chętnych do stałej prenumeraty. Zachęcamy jednocześnie do stałego czytania prasy katolickiej.
12. Małżonków zapraszamy w lutym na rekolekcje do Brańszczyka. Szczegóły są podane w Dobrych Radach.
13. Składamy podziękowanie za wszystkie - złożone w minionym tygodniu – zadeklarowane ofiary na budowę kościoła.
14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Marianna Rosłoniec z ul. Ciepielowskiej i Ryszard Krach z ul. Jałowcowej oraz Jerzy Byśkiniewicz z ul. Agrestowej. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.