Niedziela Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2010

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Narodzenia Pańskiego to Święto, które jest „epifanią”, to znaczy objawieniem Bóstwa Jezusa. Liturgia wzywa do wychwalania Boga, że objawił się tak szczodrobliwie. Od jutra rozpoczyna się w Kościele okres zwykły, w którym wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Dziś o godz. 11.3o zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców. ( świece chrzcielne )

2. We wtorek o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji wiernych zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.

3. W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady, naszej Patronki i Nieustającej Wspomożycielki.

4. Dziękujemy za pierwszy tydzień „kolędy”, za wspólną modlitwę, spotkania, świadectwo wiary, życzliwość i złożone ofiary. Postarajmy się być w domu w czasie spotkania z kapłanem, który przynosi Boże błogosławieństwo dla rodziny, dzieci niech przygotują zeszyty do religii. Na stole przykrytym obrusem postawmy krzyż, zapalone świece i wodę święconą. Pragniemy zatem odwiedzić naszych wiernych, zamieszkałych przy następujących ulicach: poniedziałek, 11 stycznia od godz. 16.00: Iglasta, Jałowcowa i Prasowa, wtorek: Szafirowa i Przyjemna, środa Sulęcińska, Tawułkowa, Nenufarów, Zespołowa, Wiesiołka i Tuberozy, czwartek: Brodnicka, piątek: Halna i Małowiejska, sobota od 12.00 Derkaczy, Lokalna, Bystrzycka i Sarny.

5. W sobotę, 16 stycznia we Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy zanieść Bogu intencję za Ojca św. Benedykta, Ojczyznę, radio Maryja i Telewizję TRWAM oraz naszych kapłanów oraz dziękować za przybliżenie terminu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na koncert Zespołu Folklorystycznego "Dzieci Mazowsza" wraz z krótką prezentacją "Pastorałka" opartą na tekstach kantyczek z 1750 r. Zespół Folklorystyczny „Dzieci Mazowsza” jest jedynym działającym w naszej dzielnicy folklorystycznym zespołem dziecięcym. Zajęcia są wspaniałą przygodą z tańcem, muzyką i śpiewem oraz możliwością poznania przebogatej kultury i folkloru polskiego. Zespół ma w swoim repertuarze pieśni, tańce i zabawy dziecięce z różnych regionów Polski.

7. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. Zapraszamy dzieci po pisma adresowane do nich.

8. Msza św. imieninowa w intencji styczniowych solenizantów zostanie odprawiona 31 stycznia o godz. 10.00. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo.

9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary przekazane w minionym tygodniu na budowę naszego kościoła oraz jego utrzymanie. Wszystkim naszym dobrodziejom niech Pan Jezus szczodrze wynagrodzi.