Uroczystość Wszystkich Świętych 2009r.

1.      Dziś przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych tj. tych, którzy żyli przed nami i są już w Niebie – zostali zbawieni. Nie znamy ich wszystkich imion, ale wierzymy, że w Domu Ojca jest rzesza naszych braci i sióstr, którzy wstawiają się za nami u Dobrego Boga. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo eucharystyczne. O godz. 16.30 spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych.
2.      Jutro Dzień Zaduszny. Modlimy się za zmarłych pokutujących w czyśćcu. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych.
3.      W dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie będzie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych i przyjmowaniu Komunii św. za zmarłych oraz do troski o groby najbliższych bądź nieznanych.
4.      Można składać w zakrystii lub kancelarii bezpośrednio do księży na wypominki: całoroczne, czytane w każdą niedzielę przed sumą, rocznicowe – Msza św. raz w miesiącu, i jednorazowe, modlitwy zanoszone w kościele podczas nabożeństw 1 i 2 listopada.
5.      W środę Nowenna do M.B. Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Spowiedź w tym dniu od godz. 17.00.
6.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za kapłaństwo Chrystusowe i miłości do Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
7.      W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed Mszą św. poranną oraz wieczorem od godz. 17.00. Babcie, dziadków i rodziców prosimy, aby przypomnieli o tym dniu dzieciom i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, którą poprowadzą rodziny z Kościoła Domowego.
8.      W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Maryi Niepokalanej. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłaszać naszych bliskich, sąsiadów, którym choroba uniemożliwia przyjście do kościoła. Wieczorem odbędzie się katecheza przed chrztem dziecka. Zapraszamy rodziców i chrzestnych pochodzących z naszej parafii na godz. 19.00 do domu parafialnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
9.      W najbliższą niedzielę, 8 listopada spotkanie dla dzieci klas II i ich rodziców. Spotykamy się na Mszy św. o godz. 11.30, a po niej zapraszamy na spotkanie formacyjne.
10. Są jeszcze wolne intencje mszalne w listopadzie i grudniu.
11. Odbierajmy prasę katolicką. Jednocześnie polecamy najnowszy numer czasopisma Miłujcie się! Znajdziemy w nim interesujący artykuł o współczesnym cudzie eucharystycznym w Argentynie; ponadto cykl tekstów o tajemnicy kapłaństwa, o zagrożeniach związanych z kartami tarota, o uzdrowieniu z syndromu poaborcyjnego, czy o przebaczeniu w małżeństwie.
12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu.