30 niedziela zwykła 25 października 2009r.

1.     Jeszcze w tym tygodniu codziennie o godz. 1715 gromadzimy się w kościele na odmawianiu różańca ku czci Matki Bożej. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wielki modlitewny szturm w intencji ochrony życia ludzkiego. Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiać będziemy modlitwę Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vita>

2.     Ze względu na modlitwy za zmarłych w nadchodzących dniach, dzieci i tych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty zapraszamy w środę od 17.00. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie będzie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do udziału w mszach świętych i przyjmowaniu Komunii św. za zmarłych oraz do troski o groby najbliższych bądź nieznanych.

3.     Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych; o godz. 1300 Msza św. za zmarłych członków i członkinie Kółek Różańcowych, o godz. 1630 spotkanie w Sali w domu parafialnym, o godz. 17.15 nabożeństwo wspominkowe za zmarłych. Modlitwy za zmarłych będziemy prowadzić także w poniedziałek, 2 listopada o godz. 17.15.

4.     Można składać w zakrystii lub kancelarii bezpośrednio do księży na wypominki: całoroczne, czytane w każdą niedzielę przed sumą, rocznicowe – Msza św. raz w miesiącu, i jednorazowe, modlitwy zanoszone w kościele podczas nabożeństw 1 i 2 listopada.

5.     Odbierajmy prasę katolicką, czytajmy, interesujmy się sprawami Kościoła a także uczmy się coraz lepiej rozumieć siebie i swoje miejsce w tym świecie i przed Bogiem. Odsyłamy m.in. do artykułów w „Idziemy” na temat finansów Kościoła czy głosów w sprawach moralnych bądź dotyczących dialog międzyreligijnego.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu.