27 niedziela zwykła 4 października 2009r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 13oo wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo eucharystyczne. Dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym zebranie członków Koła Żywego Różańca.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej; Różaniec – Apel do rodziców. Już jest październik od 4 dni. "Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (…). – mówił Jan Paweł II -Przedziwna w swej istocie i głębi (…). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (…) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (…)”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach całej naszej rodziny parafialnej. Spotykamy się przez cały październik o godz. 17.15;z jednym wyjątkiem w najbliższą sobotę – po Mszy św.

3.       W każdą środę od godz. 17.00 istnieje możliwość spowiedzi świętej. Na godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej przemożnej Patronki. Przynośmy nasze intencje do modlitwy, składając je wcześniej w zakrystii. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4.       Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kaplicy bocznej.

5.       W zakrystii można się zapisać na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia, która planowana jest na 10 października. Koszt 45 zł. Wyjazd o godz. 6.00.

6.       Za tydzień Dzień Papieski Jan Paweł II – Papież Wolności.

7.       W niedzielę 11 października w czasie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas II otrzymają od swoich babć książeczki do nabożeństwa. Po Eucharystii spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Zapraszamy babcie, dzieci i ich rodziców.

1. W każdą niedzielę w domu parafialnym o godz. 10.00 odbywają się próby scholi dziecięcej. Natomiast schola młodzieżowa spotyka się na próbach w środy o godz. 19.00. Ministranci oraz kandydaci do ministrantury spotykają się na zbiórce w środę o godz. 16.30. Chętnych do tych grup serdecznie zapraszamy.

2. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. Są również egzemplarze „Idziemy” naszego tygodnika diecezjalnego, które można nabywać bez prenumeraty.

3. Msza św. imieninowa w intencji solenizantów października zostanie odprawiona za tydzień, 25 października o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak dar modlitwy, szczególnie Mszy św.

Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na budowę kościoła, dzięki tym wszystkim wpłatom i ofiarom na tace możemy przecież radować się postępem w pracach w parafii.