26 niedziela zwykła 27 września 2009r

1.      „Wszystko, co na nas dopuściłeś, Panie, spotkało nas według sprawiedliwego wyroku, bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie i nie strzegliśmy Twoich przykazań. Lecz zechciej wsławiać swe imię i postąp z nami według wielkiego miłosierdzia swego”. Jest to antyfona na 26 niedzielę zwykłą, którą w dniu dzisiejszym przeżywamy w liturgii Kościoła. Na dzisiejszej sumie modlimy się w szczególny sposób w intencjach ojczyzny i jej obrońców. Po Mszy świętej zapraszamy do naszego teatru na koncert pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu młodzieży z XXV L.O. im. Józefa Wybickiego w Warszawie. Po koncercie spotkanie integracyjne i poczęstunek. Celem spotkania jest integracja osób starszych i uhonorowanie pamięci osób poległych w walkach o wolność.
2.      W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
3.      W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. "Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (…). – mówił Jan Paweł II -Przedziwna w swej istocie i głębi (…). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (…) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (…)”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach całej naszej rodziny parafialnej. Spotykamy się przez cały październik o godz. 17.15.
4.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. poranną oraz wieczorem od godz. 17.00. Zachęcamy do korzystania z łask, które w tym dniu Kościół szczególnie hojnie nam rozdziela. Babcie, dziadków i rodziców prosimy, aby przypomnieli o tym dniu dzieciom i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, którą poprowadzą rodziny z Kościoła Domowego.
5.      W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Maryi Niepokalanej. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłaszać naszych bliskich, sąsiadów, którym choroba uniemożliwia przyjście do kościoła. Wieczorem odbędzie się katecheza przed chrztem dziecka. Zapraszamy rodziców i chrzestnych pochodzących z naszej parafii na godz. 19.00 do domu parafialnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
6.      Za tydzień, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i błogosławieństwo eucharystyczne. Spotkanie dla Kółek Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym.
7.      Dzieci mogą odbierać zamówione Albumy kolekcjonerskie z Janem Pawłem II. Zapraszamy również, po obrazki na 4 już niedzielę września. W czasie nabożeństw październikowych, przez cały miesiąc dzieci będą kolekcjonowały wizerunki Matki Bożej.
8.      W każdą niedzielę w domu parafialnym o godz. 10.00 odbywają się próby scholi dziecięcej. Natomiast schola młodzieżowa spotyka się na próbach w środy o godz. 19.00. Ministranci oraz kandydaci do ministrantury spotykają się na zbiórce w środę o godz. 16.30. Chętnych do tych grup serdecznie zapraszamy.
9.      W zakrystii można się zapisać na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia, która planowana jest na 10 października. Koszt 45 zł.
10. Są jeszcze wolne intencje mszalne w listopadzie i grudniu.
11. Przypominamy o odbieraniu prasy katolickiej