25 niedziela zwykła 20 września 2009r.

1.      Dziś 25 niedziela zwykła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że w tym roku do tego sakramentu przygotowuje się młodzież z roczników 1994 i 1993 oraz starsi. Także dziś po południu zapraszamy na Piknik Rodzinny „Indianie i kowboje”.
2.      Dzieci zapraszamy po odbiór Albumów kolekcjonerskich z Janem Pawłem II oraz po obrazki na 3 niedzielę września.
3.      Jutro w liturgii wspominamy św. Mateusza, apostoła i ewangelistę. Natomiast w środę modlimy się za przyczyną św. Ojca Pio. W tym dniu także Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W każdą środę spowiadamy od godz. 17.00.
4.      W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 modlimy się za solenizantów września. Zgłaszajmy naszych bliskich do wspólnej modlitwy, aby w ten sposób wypraszać im potrzebne łaski. Natomiast w czasie Mszy św. o godz. 13.00 modlimy się w szczególny sposób w intencjach ojczyzny i jej obrońców. Po Eucharystii zapraszamy do naszego teatru na koncert pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu młodzieży z XXV L.O. im. Józefa Wybickiego w Warszawie. Po koncercie spotkanie integracyjne i poczęstunek. Celem spotkania jest integracja osób starszych i uhonorowanie pamięci osób poległych w walkach o wolność. Organizatorem spotkania jest Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer.
5.      W każdą niedzielę w domu parafialnym o godz. 10.00 odbywają się próby scholi dziecięcej. Natomiast schola młodzieżowa spotyka się na próbach w środy o godz. 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
6.      Ministranci oraz kandydaci do ministrantury spotykają się na zbiórce w środę o godz. 16.30.
7.      W zakrystii można się zapisać na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia, która planowana jest na 10 października. Koszt 45 zł.
8.      Są jeszcze wolne intencje mszalne w listopadzie i grudniu.
9.      Przypominamy o odbieraniu prasy katolickiej
10.W ostatnim tygodniu zmarli: +Jan Zaręba z ul. Kąkolowej i Marianna Czubak z ul. Drozdowej. Módlmy się wspólnie w ich intencji i naszych bliskich zmarłych.