23 niedziela zwykła 6 września 2009

1.      Dziś 23 niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo Eucharystyczne. Spotkanie dla członków Koła Żywego Różańca o godz. 17.00.
2.      We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Radosław Mazur, który jest wśród nas od miesiąca. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. w jego intencji.
3.      W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Dziękujemy przy tej okazji ks. Kan. Janowi za jego ubiegłotygodniową posługę w konfesjonale i za wszelkie wsparcie, jakim nas darzy.
4.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: różaniec i procesję z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej.
5.      W nowym roku duszpasterskim nasze dzieci (wiek przedszkolny i podstawówka) otrzymają Albumy kolekcjonerskie z Janem Pawłem II. Dzieci przez cały rok będą kolekcjonowały obrazki związane z poszczególnymi spotkaniami w kościele. Prosimy rodziców o zgłaszanie swoich dzieci w zakrystii, natomiast te dzieci, które zostały zapisane w minioną niedzielę zapraszamy po odbiór albumów i pierwsze obrazki. Albumy są darem Parafii.
6.      W przyszłą niedzielę w domu parafialnym o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza po wakacjach próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci (dziewczęta i chłopców) do wspólnego śpiewu.
7.      Pierwsza po wakacjach zbiórka dla ministrantów w środę o godz. 16.30. Zapraszamy również nowych kandydatów (chłopców po I Komunii Świętej), którzy chcą służyć przy Ołtarzu Pańskim.
8.      Od września rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla roczników 1993 (idących do I klasy ponadgimnazjalnej) i 1994 (idących do III klasy gimnazjalnej) oraz starszych. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 20 września po Mszy św. wieczornej. Zapisy w zakrystii.
9.      W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie przy Parafii placówki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży oferującej indywidualne lekcje z różnych przedmiotów. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu, który podany jest na tablicach ogłoszeń, „Dobrych Radach” lub bezpośrednio u p. Wesołowskiego.
10. Działa już jakiś czas w budynku domu parafialnego Przedszkole dla dzieci 3-5 lat zorganizowane przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci (TPD). Zapraszamy serdecznie: poniedziałek, wtorek, środa od 9.00 do 12.00.
11. Legion Maryi organizuje 12 września pielgrzymkę do Częstochowy połączoną z nawiedzeniem Sanktuarium w Gidlach. Koszt 45 zł, Wyjazd o godz. 5.15. Wpłaty w kiosku. Ilość miejsc ograniczona.
12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na I Pieszą Pielgrzymkę do Loretto. Wyjazd autokarem do Kamieńczyka o godz. 7.00 rano. Następnie pieszo przejdziemy etap ok. 8 km. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, którzy noszą w swoim sercu różne intencje, dziękczynienia, trudne sprawy, aby powierzyli je Maryi podejmując pielgrzymi wysiłek. Koszt 25 zł. Wpłaty i odbiór znaczków w zakrystii.
13. Są jeszcze wolne intencje mszalne w październiku i listopadzie. Przypominamy o prasie katolickiej.
14. Drodzy rodzice, jeśli cenicie polską muzykę, tradycję, taniec i śpiew to przyślijcie swoje dziecko do zespołu Folklorystycznego Pieśni i Tańca „Dzieci Mazowsza”. Zajęcia odbywają się w Radości. Zapisy pod nr tel. 615-73-04 w godz. 8:00-14:00.
15. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary na budowę kościoła, także za dzisiejsze z racji pierwszej niedzieli miesiąca wszystkim naszym comiesięcznym darczyńcom.
16. Solenizantów miesiąca września polecamy we Mszy św. IMIENINOWEJ – 27 wrzesnia godz. 10.00.
W ostatnim tygodniu zmarł +Sylwester Paczuski z ul. Lewkonii. Módlmy się wspólnie za zmarłych.

Drukuj