24 niedziela zwykła 13 września 2009

1.      Dziś 24 niedziela zwykła. Nasi parafianie pielgrzymują na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej w Loretto. W duchu wiary i modlitwy łączymy się z nimi abyśmy jak najwięcej łask uzyskali za przyczyną Matki Bożej. W dniu dzisiejszym po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odprawiane jest w naszej parafii każdego 13-go dnia miesiąca, od maja do października.
2.      Jutro, w poniedziałek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża świętego. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. wieczorną rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne.
3.      We wtorek obchodzimy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
4.      W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Ks. Kanonik Jan w konfesjonale od godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
5.      Odpowiedzialność za wybuch II Wojny Światowej spoczywa równomiernie na Niemcach i Związku Sowieckim; w czwartek 17 września obchodzimy 70 rocznicę agresji na Polskę ze Wschodu. Tylko przez zachowanie pamięci i udział w Eucharystii możemy właściwie przeżywać ten dzień i swoje życie.
6.      W piątek przeżywamy Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za nasze córki, synów, wnuków, bratanków i siostrzenice. Dzieci i młodzież natomiast zachęcamy do udziału w wieczornej Eucharystii.
7.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa. W tym dniu przy naszym kościele w godz. Od 12.30 do 18.00 odbędzie się Piknik Rodzinny „Indianie i kowboje”.
8.      Dzieci zapraszamy po odbiór Albumów kolekcjonerskich z Janem Pawłem II oraz po obrazki na 2 niedzielę września.
9.      W każdą niedzielę w domu parafialnym o godz. 10.00 odbywają się próby scholi dziecięcej. Natomiast schola młodzieżowa ma spotkanie z p. Organistą Tadeuszem i próby w środy o godz. 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
10. Ministranci oraz kandydaci do ministrantury spotykają się na zbiórce w środę o godz. 16.30.
11. Od września rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla roczników 1993 (idących do I klasy ponadgimnazjalnej) i 1994 (idących do III klasy gimnazjalnej) oraz starszych. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 20 września po Mszy św. wieczornej. Zapisy w zakrystii.
12. Są jeszcze wolne intencje mszalne w październiku i listopadzie.
13. Legion Maryi organizuje w dniu 10 października(sobota) pielgrzymkę do Lichenia. Osoby chętne mogą się zapisywać w zakrystii.
14. Serdeczne Bóg zapłać!, za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na budowę naszej świątyni. Jest w trakcie opracowania dokumentacja dotycząca kościoła. Wykonana została drewniana posadzka na chórze, mamy wypożyczone organy, aktualnie wykonywana jest posadzka przy zakrystii oraz na klatce schodowej kościoła. Chcielibyśmy bardzo w tym roku sprowadzić jeszcze kamień do prezbiterium biały marmur oraz inne elementy wyposażenia wnętrza.
15. W ostatnim tygodniu zmarła śp. + Helena Oleksy z ul. Kąkolowej, l. 105 najstarsza mieszkanka w okolicy. Módlmy się wspólnie o jej zbawienie.

Drukuj